‘DOŠLI SMO TAMO GDJE TREBAMO BITI’ Kakva večer Vatrenih: ‘Nije nam bilo lako nakon onog udarca…’

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Hrvatska ide na završni turnir europske Lige nacija, s velikim slavljem nakon 3:1 protiv Austrije u Beču. Bila je to sjajna večer Vatrenih na Prateru u glavnom austrijskom gradu, a nakon pobjede, stigle su i prve reakcije koje su opisale hrvatsko veselje.

Pred kamerama Nove TV, svoje dojmove približio je kapetan Luka Modrić. ‘Odigrali smo jako dobru utakmicu. Poveli smo s 1:0 i onda primili brzi gol, nakon toga su oni u jednom periodu utakmice bili bolji, imali su dvije jako dobre šanse, ali hvala Bogu, nisu zabili’, rekao je Modrić.

‘Znali smo da u drugom poluvremenu moramo biti okomitiji, to smo i uspjeli, zabili smo dva gola. Mislim da smo sveukupno bili bolji, došli smo tamo gdje trebamo biti, na Final Four’, nastavio je kapetan, dodajući i kakve je probleme donijela ozljeda Marcela Brozovića nakon koje je morao ući Lovro Majer.

‘Broz’ puno znači za ekipu, Lovro je ušao nezagrijan, bilo je bolje kasnije. U drugom poluvremenu smo se bez obzira na izostanak ‘Broza’ konsolidirali i odigrali dobro. Napravili smo što smo htjeli, pred nama imamo Svjetsko prvenstvo, zadnjih pet utakmica su putokaz kako trebamo igrati, odnositi se prema dresu, onda ćemo biti svima opasni na SP-u’, nastavio je kapetan.

‘Imamo dobru ekipu, dosta dobre alternative, od 26 igrača svaki može u svakom trenutku odgovoriti na zahtjeve reprezentacije. To je dobro saznanje. U Katar se ne treba odlaziti s ikakvim najavama, treba igrati kao ekipa, ići utakmicu po utakmicu, ne trebaju najave i euforija koje će definitivno biti. Mi trebamo ostati čvrsto na zemlji’, zaključio je Luka Modrić.

Svoj pogled na utakmicu dao je i Mateo Kovačić. ‘Nije bilo lagano, pogotovo je u prvom poluvremenu bilo jako teško. U drugom poluvremenu smo stavili igru pod kontrolu, bili smo kvalitetniji i koristili smo naše prilike. Sada se treba pripremiti prije Katara i tamo doći do dobrog rezultata’, opisao je Kovačić, dodajući riječ-dvije o Brozoviću.

‘Broz’ nam drži balans u sredini i vrhunski se kreće. Kada je izašao, nije nam bilo lako, ali u drugom poluvremenu smo reagirali bolje i zasluženo smo pobijedili. Imamo širinu, to nam je posljednjih godina falilo, kad smo svi u dobroj formi možemo odigrati fenomenalne utakmice’, kazao je Kovačić, koji je imao posebnu pohvalu za podršku s tribina Pratera.

‘Fenomenalna atmosfera, znam koliko Hrvata živi ovdje i voli Hrvatsku. Za mene to nije bilo nikakvo iznenađenje, atmosfera je bila fenomenalna i hvala im na tome’, istaknuo je jaki adut Hrvatske i londonskog Chelseaja.

Marko Livaja, strijelac gola za 2:1 za Hrvatsku, istaknuo je vrijednost pobjede u Beču. ‘Mislim da smo  ovo zaslužili poslije svih igara koje smo pružili. Momci su stvarno odigrali na visokom nivou, protivnik je bio izuzetno snažan’, rekao je Livaja.

‘Sretan sam što sam dao taj gol za 2:1, možemo reći da smo na pola puta. Ova momčad ima snagu i znanja za osvajanje Lige nacija’, nastavio je jaki adut Hajduka nakon utakmice u kojoj je zabio za Vatrene. Bacio je i pogled prema SP-u.

‘Nisam nikad igrao na nekom velikom natjecanju, nadam se da ću nastaviti ovako i u klubu. Nastavit ću raditi da izborim svoje mjesto u Kataru’, zaključio je Livaja.

Autor:Dnevno.hr/I.K.