DINAMO ŠOKIRAN, OPROŠTAJ OD TROFEJA! Plavi pali na Maksimiru, kakav uvod u derbi!

Dinamo neće obraniti naslov u Kupu Hrvatske! Zagrebačke Plave je u četvrtfinalnom susretu na Maksimiru eliminirala Rijeka, koja je slavila s 3:1.

Za Riječane su zabili Jorge Obregon (27′), Josip Drmić (29′) i Robert Murić (90’+8). Jedini strijelac za Dinamo bio je Marko Tolić (73′).

Dinamu je ovo bio vrlo loš uvod u derbi protiv Hajduka u 18. kolu prvenstva, u nedjelju također na Maksimiru. Bio je to i ozbiljan udarac za status Damira Krznara na klupi, s neizvjesnošću koja se već neko vrijeme vrti oko trenera Plavih.

Rijeka izdržala u završnici

Nakon dva pretrpljena udarca primljenim golovima u prvom poluvremenu, zagrebački Plavi nisu se uspjeli podignuti koliko im je trebalo u nastavku utakmice. Tolić je zabio za Dinamovo smanjenje, nakon toga bilo je šansi i za poravnanje, no gosti iz Rijeke uspjeli su zadržati vodstvo.

Plavi će najviše pamtiti šanse Mislava Oršića iz 77. minute. Oršić je prvo glavom pucao u blok Smolčića ispred gol-linije, a u nastavku akcije zatresao je gredu od koje se lopta odbila ispred crte gola. Duboko u nadoknadi Rijeku je obranom Arijanu Ademiju spasio Nediljko Labrović, nakon toga gosti su pobjegli u kontru, a Murić je zabio za konačnih 3:1. Bila je to realizacija u praznu mrežu s obzirom na to da je tada u napad otišao i Dinamov golman Danijel Zagorac.

Prošli i Osječani

Osijek je u prvoj današnjoj četvrtfinalnoj utakmici nakon raspucavanja slavio prolazak protiv Slaven Belupa. Nakon 120 minuta bilo je 0:0, presudile su serije penala, a Slaven će prije toga pamtiti neiskorišteni penal dok se igralo.

Nije ga zabio Ivan Krstanović, bilo je to u 71. minuti, dok je propušteni penal imao i Osijek. Petar Bočkaj nije bio precizan u 85. minuti.