DINAMO ‘PROŠETAO’ RIJEKOM: Jaki drugoligaš nije mogao ništa!

Dinamo je uvjerljivom pobjedom nad Orijentom u Rijeci osigurao ulazak u osminu finala Kupa Hrvatske. Zagrebački Plavi su na riječkoj Krimeji slavili s 4:1, s jednim golom u prvom i još tri u drugom poluvremenu.

U kombiniranom sastavu koji je izveo trener Damir Krznar, Dinamo je došao do vodstva zaslugom Duje Čopa u 28. minuti. Bio je to napetiji dio utakmice, a nastavak nije donio previše problema za goste iz Zagreba.

Plavi su se približili pobjedi golom Marina Leovca na početku drugog poluvremena, u 46. minuti, a Deni Jurić je u 56. bio strijelac za 3:0.

Veselje i za Orijent

Krimeja se radovala u 62. minuti, kada je Edin Fatić zabio za smanjenje na 3:1. Nakon toga, favoriti iz Zagreba izbjegli su potencijalne komplikacije do kraja golom Luke Menala (69′) za konačnih 4:1.

Dinamo se sada okreće gostujućoj utakmici protiv Slaven Belupa u subotu u 10. kolu hrvatskog prvenstva.