Dinamo ovo nije napravio više od 60 godina: Povijesna pobjeda prvaka Hrvatske

Autor: Ivan Lukač

U prvom susretu play-offa za plasman u osminu finala Konferencijske lige, Dinamo je na gostovanju u Sevilli pred 25.000 gledatelja pobijedio Real Betis sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Bruno Petković iz jedanaesterca u 76. minuti. Uzvratni susret je 22. veljače na stadionu Maksimir. Dinamo je ovom pobjedom napravio nešto što nisu više od 60 godina.

Prva je ovo pobjeda Dinama nad klubom iz Španjolske u Španjolskoj, ali nije samo taj “urok” srušen. Prva je ovo pobjeda nad klubom iz lige petice još od 1963.

Hajduk se mora popraviti, ali to je teško bez Livaje, evo gdje leži tajna ovog cijelog ‘kaosa’

Ogromna pobjeda

Zadnji put su to napravili u nokaut-fazi europskog natjecanja  1963. godine i velike pobjede protiv Bayerna u Munchenu rezultatom 4:1 u četvrtfinalu Kupa velesajamskih gradova.

Betis je nakon penala krenuo po izjednačenje, a u 83. minuti Nevistić se istaknuo s još jednom sjajnom obranom. Opet je Riad pucao glavom nakon ubačaja Fekira, ali je Nevistić odlično reagirao.

Veliku utakmicu odigrao je vezni red modrih, ali sjajni francuski stoperski par koji je zaustavio bilo kakve opasne navale domaćina. Uzvrat je za tjedana dana na Maksimiru u 18:45.

Hrvatska ovu dramu neće zaboraviti, udarac od ovog ‘neprijatelja’ teško bi podnijeli

Autor:Ivan Lukač