DINAMO NAKON DOSTA MUKE PROŠAO ŠKUPI: ‘Moglo je biti i bolje’

Autor: Ivan Lukač

Dinamo je najavljen kao veliki favoriti uoči susreta sa Škupijem, ali igra na terenu to baš i nije pokazala. Dinamo je nakon 2:2 u Zagrebu uz dosta muke upisao pobjedu od 1.0 u Skopju.

‘Sama je utakmica bila očekivano teška, a takve su bile i vremenske prilike. U prvom smo poluvremenu nastojali kroz dominaciju doći do željenog rezultata, stvorili smo tri jako dobre situacije, ali nismo zabili. Bilo je vrlo teško igrati protiv domaćina koji ima jako dobru dubinsku loptu i jak skok, radili su nam dosta problema iako osim jednog centaršuta nisu imali u prvom poluvremenu neke veće prilike. Mi smo u drugom dijelu došli do pogotka i gledamo li obje utakmice, mislim da zasluženo idemo dalje.’

Modri su u Zagrebu odigrali 2:2, a u strijelce su se upisali Ademi i Petković. Dvojac koji je sinoć bio ključan za prolaz, a gol za pobjedu zabio je kapetan Arijan Ademi.

Osigurana Europa

Stefan Ristovski kapetan je Sjeverne Makedonije te je u Skopju velika zvijezda. Uvjerili su se u to i suigrači, a Makedonac je jako sretan zbog prolaska Dinama:

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli GNK Dinamo (@gnkdinamo)

‘Čestitam suigračima, bio je ovo iznimno težak teren, naišli smo na čvrstu momčad koja igra u dva bloka i čeka kontre, ima brze napadače. Danas u nogometu nema lakih suparnika, ovo je ipak prvak svoje države. Nastavljamo svojim putem, moramo se regenerirati i idemo dalje. Znam što Dinamo znači na ovim prostorima, drago mi je što je tako lijepo primljen u mom gradu.’

U petak na Maksimir dolazi Istra, a zatim Dinamo putuje u Bugarsku gdje ih čeka Ludgorets u trećem pretkolu. Bugari su u drugom pretkolu sa sveukupnih 4:2 izbacila prvaka Irske, Shamrock.