Foto: Tom Dubravec/CROPIX

Dinamo mora vratiti Oršića: Vatreni će propasti na istoku, a sad prijeti nova opasnost

Autor: Andrija Kačić Karlin

Eh, u boli u što se zapetljala naša nogometna reprezentacija, od komforne situacije u kvalifikacijskoj skupini za Euro dogodine u Njemačkoj stigla je do pozicije kada ovisi o tuđim rezultatima, često smo se prisjetili Kneza Mislava. Da, da, bivšeg nogometaša Dinama, engleskog Southamptona i danas turskog Trabzonspora.

Znamo, na treningu u Trabzonu se teško ozlijedio. Bilo je to prije tri mjeseca. Teško oštećen križni ligament šokirao je čelnike turskog kluba i tadašnjeg trenera Nenada Bjelicu koji ga je i doveo u Tursku. I bez obzira što Mislav Oršić prije ozljede nije dugo igrao, jer transfer u Southampton je ispao čisti promašaj, i te kako nam je mogao pomoći u dvobojima protiv Turske i Walesa. Ma, da je samo bio u punom treningu, bez nastupa, bio bi iskoristiv.


Naravno, zbog činjenica da su se ozlijedili Perišić, Ivanušec, Petković. Znamo pritom koliko Oršić može, pa makar bio izvan forme. No, kako nesreće najčešće dolaze u povorkama, tako se i Oršić ozlijedio u trenutku kada je bio uvjeren da će se vratiti na travnjak.

Jako dobre vijesti za Oršića

Zato je ugodno uhu čuti vijest da se Oršić počeo pomalo oporavljati. Operirao ga je, uspješno, docent Goran Vrgoč. I oporavak je mogao krenuti. Oršić već trčkara, na traci, po Maksimiru, lagano. No, Oršiću će trebati vremena, podosta, za oporavak.

Prognoze liječnika su izričite, Oršića se može očekivati u nastupima negdje oko sredine veljače. To je prekasno za Dalića i našu reprezentaciju. Koja u studenom ima dvije utakmice, gostujuću protiv Latvije i domaću s Armenijom. Ultimativno Hrvatska mora dobiti obje utakmice i čekati da Wales ne dobije svoje preostale dvije utakmice, gostujuću s Armenijom i domaću s Turskom u zadnjem kolu.

Foto: Tom Dubravec/CROPIX

Pretpostavlja se da će Oršić do Nove godine biti u Zagrebu, potom će se vratiti u Trabzon finiširati oporavak. Što će ga tamo dočekati nakon što je Bjelica dobio ‘cipelu’, veliko je pitanje, možda je najbolje da se vrati u Dinamo, što je dobitna forma i za Modre, ali i za Dalića, neki i tako razmišljaju…

Što bi Oršić značio za našu nogometnu nacionalnu vrstu u ovome trenutku ne treba ni spominjati. Bio bi jedini naš pravi lijevi napadač. No, morat ćemo ga čekati, a mogao bi nam doći prekasno. Pa da ga čak ne možemo koristiti u eventualnim dodatnim kvalifikacijama. Koje će se igrati u prosincu.

Ovaj Vatreni napravio je krivi potez, zabrinuo je Dalića: Nikome na kraju ovo neće previše pomoći




Opet, stoji vijest da se Luka Ivanušec iz Feyenoorda dobro oporavlja. On sanira uganuće gležnja i tvrdi se da bi mogao biti spreman za sljedeće reprezentativne akcije. Hajde, barem nešto.

Zamislimo idealnu, pak, situaciju. Mi se nekim čudom plasiramo na Euro…

Barem ćemo imati Oršića. Tko nam zabranjuje nadu, zar ne?

 




Autor:
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.