DINAMO JE PRVAK HRVATSKE! Nastavlja se dominacija Plavih, senzacije nije bilo

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Dinamo je ponovno prvak Hrvatske! Zagrebački Plavi osigurali su svoj 23. naslov u prvenstvu od hrvatskog osamostaljenja s 2:0 protiv Šibenika na Šubićevcu, čime su došli do nedostižnih četiri boda prednosti pred drugoplasiranim Hajdukom uoči posljednjeg kola.

Momčad Ante Čačića proslavila je pobjedu golovima Marka Tolića u 39. i Petra Bočkaja u 53. minuti. Tolić je zabio na asistenciju Darija Špikića, na kraju akcije koju je dodavanjem u 16-erac inicirao Bruno Petković, a prije toga, Šibenčani su se bunili zbog nedosuđenog prekršaja u njihovu korist na drugoj polovici terena. Bočkaj je povisio prednost krasnim udarcem iz slobodnjaka, što je osiguralo Dinamovo slavlje.

Zagrebački Plavi proslavili su peti uzastopni naslov prvaka, a čak 16. u posljednjih 17 sezona 1. HNL.

Šibenik imao samo jednu šansu

Prije nego su počeli padati golovi, Šibenik je imao samo jednu pravu priliku kojom je mogao zakomplicirati ovu utakmicu. Stigla je u 26. minuti, kada je Eros Grezda pobjegao obrani Dinama, ali zaustavio ga je Dominik Livaković koji je obranio pokušaj domaćeg napadača u toj čistoj šansi Šibenčana.

Dok se prvo poluvrijeme bližilo kraju, Dinamo je proslavio svoj prvi gol, rano u drugom dijelu pao je i drugi, a Šibeniku potom nije bilo povratka u utakmicu.

BBB s pobjedničkom pjesmom

Tijekom utakmice u kojoj je bila napeta atmosfera na tribinama, gostujući navijači su završnicu dočekali s pjesmom, a potom su i proslavili osvajanje novog trofeja s igračima koji su ih došli pozdraviti.

U posljednjem kolu sezone, Dinamo će u utakmici koja ne može promijeniti stanje na vrhu idućeg vikenda u derbiju na Maksimiru dočekati Hajduk, koji će prvenstvo završiti drugi.

Šibenik – Dinamo 0:2

90′ – Ušli smo u sudačku nadoknadu, igrat će se još dvije minute.

79′ – Ratoborni Grezda izazvao je naguravanje u blizini centra, a nakon svega, Zebec je reagirao žutim kartonima kojima je smirio situaciju. Na Dinamovoj strani je u naguravanju sudjelovao Ristovski koji je bio među trojicom sa žutima, uz Grezdu i Karla Bilića u domaćoj momčadi.

72′ – Bakljada i uljez koji je krenuo prema terenu prekinuli su utakmicu na minutu-dvije. Nakon reakcije zaštitara igra se dalje.

66′ – Prošlo je 20 minuta u drugom poluvremenu. Dinamo nakon povećanja vodstva mirno kontrolira utakmicu.

57′ – Dinamo je mogao i do 3:0. Arijan Ademi pucao je sa sedam-osam metara na desnoj strani 16-erca, otišlo je preko gola.

53′ – Bočkaj je krasnim udarcem iz slobodnjaka ostavio domaćeg golmana Rogića bez puno šansi, uspio je prebaciti živi zid i Šibeniku tu nije bilo puno pomoći.

53′ – GOOOL! Petar Bočkaj povisio je na 2:0!

46′ – Ušli smo u drugih 45 minuta, s jednom promjenom u momčadi Dinama. Komnen Andrić ušao je umjesto strijelca Marka Tolića.

45’+2 – Završeno je prvo poluvrijeme na Šubićevcu, Dinamo ima rezultat koji bi mu donio osiguranje naslova.

39′ – Tolić je bio strijelac na asistenciju Špikića, nakon što je Dinamo otišao u napad poslije situacije o kojoj će se pričati. Nije bio dosuđen prekršaj u Šibenikovu korist na drugoj polovici terena, sudac Mario Zebec ostao je bez reakcije.

39′ – GOOOL! Zabio je Marko Tolić!

36′ – Nakon malog zatištja, novi udarac imao je Ivanušec. Pucao je pokraj gola.

29′ – Novo opasno ubacivanje Tolića, ali još jednom bez reakcije suigrača.

26′ – Na drugoj strani, opasno je živjela obrana Šibenika. Dinamo je mogao do vodstva, domaći su ipak uspjeli zadržati mrežu čistom u bloku…

26′ – Najveća prilika u dosadašnjem tijeku utakmice, Šibenik je mogao povesti! Eros Grezda iskoristio je pogrešku obrane Dinama, pobjegao je prema Livakoviću, a Dinamov golman uspio je zaustaviti protivnika u toj čistoj šansi.

25′ – Zaprijetio je i Lauritsen, probao je petom nakon što je lopta došla do njega u kaznenom prostoru i prebacio gol. Dinamov stoper bio je pred golom protivnika nakon prekida.

18′ – Ponovno je bilo opasno za Šibenik. Luka Ivanušec pucao je s ruba 16-erca, a Rogić je u novom iskušenju na golu odbio u korner.

17′ – Šibenik je napadao nakon brzog izlaska u kojem je izborio korner, Dinamova obrana bila je pod pritiskom.

12′ – Tolić je ubacio s desne strane, a Oršić malo zakasnio, Dinamo je ponovno bio opasan.

11′ – Petković je došao do prostora malo unutar kaznenog prostora, pucao je iznad gola.

7′ – Mislav Oršić zaprijetio je u svojem stilu, udarcem s posebnom putanjom kojom je stavio domaćeg golmana Rogića na veliko iskušenje.

2′ – Ivica Vidović je s ruba 16-erca testirao Livakovića koji brani bez velikih problema. Vidović, igrač Dinama na posudbi u Šibeniku, prvi je zapucao na gol u ovom susretu.

1′ – Kakav je to bio početak, igrači su prvo kasnili u izlasku na teren, a onda se popravljala i mreža pa se trebalo izbacivati loptu viška prije nego je napokon krenulo…

1′ – Počela je utakmica u Šibeniku!

Uoči susreta, velike gužve vladale su na ulazima na Šubićevac.

Prvih 11 Šibenika:
Rogić – Mesa, Kvesić, Bilić, Attys – Ćurić, Skorup – Mina, Vidović, Marin – Grezda.

Prvih 11 Dinama:
Livaković – Ristovski, Šutalo, Lauritsen, Bočkaj – Ademi, Tolić – Špikić, Ivanušec, Oršić – Petković.

BBB u velikom broju

Čačićeva momčad će u borbi za naslov prvaka imati veliku podršku BBB-a na tribinama Šubićevca. Tu je i posebni policijski oprez u gradu i na prilazima stadionu, a uoči utakmice, u Šibeniku je sve prošlo bez incidenata.

Autor:Dnevno.hr/I.K.