Dinamo senzacionalno srušio Betis na gostovanju: Petković presudio Španjolcima u drami

Autor: Ivan Lukač

U prvom susretu play-offa za plasman u osminu finala Konferencijske lige, Dinamo je na gostovanju u Sevilli pred 25.000 gledatelja pobijedio Real Betis sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Bruno Petković iz jedanaesterca u 76. minuti. Uzvratni susret je 22. veljače na stadionu Maksimir.

Podsjetimo “Modri” su osvojili drugo mjesto u svojoj skupini Konferencijske lige iza Viktorije Plzen koja se direktno plasirala u osminu finala, dok je hrvatski prvak morao u play-off. S druge strane Real Betis je bio treći u skupini C Europske lige iza Rangersa i Sparte Prag. Rangers je izborio direktan plasman u osminu finala EL, Sparta je morala u play-off, dok je Betis preselio u najslabiji europski kup.

Bilo je to deseto gostovanje Dinama u Španjolskoj u nekoj službenoj europskoj utakmici i prva pobjeda nakon devet uzastopnih poraza.

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, no Dinamo je pokazao da se može nositi sa španjolskim sastavom.

Najbolju priliku Real Betis je imao na samom početku utakmice kada je pucao Nabil Fekir, ali je Ivan Nevistić bio spreman. Betis je u prvom poluvrmenu uputio devet udaraca, od kojih dva u okvir, dok je Dinamo prema vratima Ruia Silve pucao tri puta, ali bez udarca u okvir gola.

U drugom dijelu ključni trenutak dogodio se u 75. minuti kada je Chadi Riad igrao rukom u kaznenom prostoru. Ukrajinski sudac Mikola Balakin je nakon asistencije VAR-a provjerio video snimku pokazavši na bijelu točku, a Petković je sigurno realizirao najstrožu kaznu. Najbliže izjednačenju domaćin je bio u 88. minuti kada je Jose iz slobodnog udarca pogodio okvir gola.

Real Betis- Dinamo 0:1

90- KRAAAAJJJ! Velika pobjeda Dinama. Uzvrat je za tjedan dana na Maksimiru u 18:45.

90- Još pet minuta.

88- Stativa spašava Dinamo, ali sreća prati hrabre.

85- Sjajni Petković je sačuvao loptu, Baturna puca pored gola.

84- Odlična obrana Nevistića.

81- Velika nervoza kod Betisa, Dinamo miran sada.

76- GOOOOOOOOLLLLLLL!!!! Bruno Petković s 11 metara.

69- Potegnuo je Bulat, malo pored gola.

63- Špikić i Vidović umjesto Hoxhe i Kaneka.

58- Opasan korner Betisa, preživio je Dinamo.

53- Bez prilika u nastavku. Betis sada ima kontrolu.

46- Nema promjena, kreće drugo poluvrijeme.

45- Kraj prvog djela, solidno se drži Dinamo.

43- Malo je falilo da Bulat šokira Betisa, ali rezultat se ne mijenja.

37- Puno trke i duela, ali prilika nema.

32- Dobro izgleda Dinamo, ali ništa konkretno i dalje.

25- Opasni prekida Betisa, Dinamo zasada brani. Nekoliko dobrih izleta Dinama, ali bezopasnih.

20- Betis pokušava s beka, ali Dinamo to dobro rješava.

15- Dinamo ima loptu, ali nisu ništa od toga stvorili.

10- Bez previše uzbuđenja do sada.

5- Fekir je odlično pucao, velika obrana Nevistića.

1- Utakmica je počela, sretno Dinamo!

Real Betis: Silva – Ruibal, Pezzella, Riad, Miranda – Cardoso, Carvalho – Rodri, Fekir, Ezzalzouli – Willian Jose

Dinamo: Nevistić – Ristovski, Theophile, Bernauer, Perković – Mišić, Bulat – Kaneko, Baturina, Hoxha – Petković.

Pred nogometašima Dinama prva je utakmica playoffa Konferencijske lige protiv Real Betisa.  Utakmica koja je dobila dodatan značaj nakon izjava Roberta Jarnija koji je rekao da će navijati za španjolsku momčad.

Na sve je reagirao i kapetan Brune Petkovića: “Doista je to rekao? Ako je tako rekao, ako to misli, onda je klaun! Ljudi koji predstavljaju hrvatsku državu, a ne navijaju za hrvatski klub, to su obični klauni. Slobodno to napišite! Čovjek koji navija protiv hrvatskog kluba u Europi, a Hrvat je, to je klaun.”

Jarnijeva kazna bila je otkaz na klupi U17 reprezentacije, a kazna Bruni Petkoviću još se čeka. Možda je sama izjava Jarnija motivirala Dinamovce, ali u svakom slučaju čeka nas zanimljiva utakmica.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli GNK Dinamo (@gnkdinamo)

Težak susret

“Ne vjerujem da će Dinamo u Konferencijskoj ligi biti nepažljiv zbog situacije u svom prvenstvu. To su dva različita puta, a oba vode dogodine u Europu. Nema favorita. Varamo se ako mislimo da se susrećemo s lakim protivnikom. Dinamo će nastojati osvojiti Konferencijsku ligu na način da će prvo nas htjeti izbaciti”, rekao je trener domaćina Manuel Pellegrini.

Jakirović je ovako najavio susret: “Očekuje nas zahtjevna utakmica, protiv odlične momčadi, tehnički savršene, dobre organizacije igre i još bolje u tranziciji. Čeka nas veliki izazov, ovo je prvo poluvrijeme, ako možemo odgovoriti intenzitetom i energijom, imamo šanse. Da ne uđemo u run-and-gun nogomet, to bilo pogubno.”

Susret počinje u 21:00. Prijenos je na ArenaSportu, a tekstualni na našem portalu. Podsjetimo, Dinamo je skupinu završio kao drugi iza Plzena, a ispred Astane i Balkanija.

Hrvatska ovu dramu neće zaboraviti, udarac od ovog ‘neprijatelja’ teško bi podnijeli

Autor:Ivan Lukač