DINAMO DOMINIRAO, A ONDA ‘POTOP’: Ružan kraj europske priče, sve se raspalo brzo

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Dinamo neće nastaviti svoj put u Ligi prvaka mladih, u konkurenciji vodećih europskih momčadi u uzrastu do 19 godina. Momčad koju vodi Ivica Senzen je u posljednjem kolu natjecanja po skupinama trebala pobjedu nad Chelseajem u Londonu, ali umjesto toga, stigao je uvjerljiv poraz, s 4:0 u korist engleskog kluba.

Mlada Dinamova momčad dobro je započela utakmicu, imala je dominaciju u prvom poluvremenu, no potom je stigao pretrpljeni udarac na drugom kraju terena, iz prve prave prilike domaće momčadi. Leo Castledine, 17-godišnji Chelseajev veznjak, u 40. minuti pobrinuo se za vodstvo Londončana s 1:0, a nastavak je donio još loših vijesti.

U drugom poluvremenu se Dinamo rezultatski raspao, s odlukom koja je pala u razmaku od nekoliko minuta.

Bez prave reakcije

Louis Flower je u 64. minuti povisio na 2:0 za Chelsea, a autogol Ivana Cvetka je u 71. donio povećanje na nedostižnih 3:0 u korist domaćina. U završnici susreta, u 85. minuti, uvjerljivu domaću pobjedu ‘zapečatio’ je gol Frankieja Runhama. Londonsko gostovanje mlade Dinamove momčadi je, tako, imalo ružan kraj.

Završili sa šest bodova

Porazom od Chelseaja u Londonu, Dinamo je završio ovosezonski put u Ligi prvaka mladih sa šest osvojenih bodova u skupini, na trećem mjestu ljestvice, uz bod prednosti pred Chelseajem koji je bio posljednji u grupi.

S prvog mjesta je dalje prošao Milan, a natjecanje nastavlja i drugoplasirani Red Bull Salzburg.

Momčad koju vodi Ivica Senzen u svojoj ovosezonskoj priči ostaje na igranju kod kuće, u Prvoj nogometnoj ligi juniora. U toj konkurenciji vode poslije 11 odigranih kola, s pet bodova prednosti pred Rijekom koja je na drugom mjestu.

Autor:Dnevno.hr/I.K.