Dinamo čestitao Jakiroviću: ‘Ispisana je povijest, prvi put smo ovom svjedočili’

Autor: Ivor Krapac

Najavio je juniore koji ranije nisu bili s prvom momčadi, juniori su i zaigrali pri kraju utakmice u kojoj je Dinamo slavio protiv Slaven Belupa u Koprivnici s 3:2 u pretposljednjem ovosezonskom kolu SuperSport HNL-a, a jedan od poteza Sergeja Jakirovića u gostujućoj pobjedi njegove momčadi doveo je i do čestitke kluba.

Na društvenim mrežama, Dinamova čestitka bila je usmjerena na Leona Jakirovića, 16-godišnjeg trenerovog sina, koji je u dresu zagrebačkih Plavih do sada bio u akciji u mlađim dobnim kategorijama. Jučer je u Koprivnici debitirao za prvu momčad. Tata Sergej uveo ga je u igru u 83. minuti, dok je na semaforu bilo 2:2, a podsjetimo, Dinamo je u završnici utakmice slavio nakon što je u sudačkoj nadoknadi za 3:2 zabio još jedan mladi igrač, 18-godišnji Luka Vrbančić, kojeg je Sergej Jakirović uveo u igru na početku drugog poluvremena.

Što se mladog Leona i tate Sergeja tiče, Dinamo je istaknuo značaj prvog nastupa 16-godišnjeg Dinamovog juniora u prvoj momčadi. “Čestitamo Leonu Jakiroviću na debiju u Dinamovom dresu. Jučer je tako ispisana povijest jer smo prvi put svjedočili kadru u kojem je Dinamov trener u službenom dvoboju vodio vlastitog sina, a mladi Leon pritom je postao jedan od najmlađih debitanata u povijesti kluba”, piše u klupskoj objavi na nekadašnjem Twitteru, sada X-u.

U završnici ušla i još dvojica mladića

Uz Leona Jakirovića, Dinamov trener je u završnici utakmice u Koprivnici na teren poslao još dvojicu mladića iz juniorske momčadi, 17-godišnjeg Branka Pavića i pola godine starijeg Tonija Majića, koji je 18. rođendan proslavio pretprošlog tjedna.

Odlučujući gol je, pak, bio djelo Luke Vrbančića, mladog igrača koji će u srpnju napuniti 19 godina, a uključujući i utakmicu u Koprivnici, do sada ima šest službenih nastupa za prvu momčad. Gol protiv Slavena je Vrbančiću bio treći među prvotimcima. Ranije ove sezone bio je strijelac po jednom protiv Ponikvi i Gorice u SuperSport Kupu.

Gol u posljednjem ovosezonskom Dinamovom ligaškom gostujućem nastupu je za Vrbančića bio prvi u prvenstvu, a i njega je klub počastio čestitkom na X-u. “Dijete kluba koje je ove sezone postigao pogotke u prvoj ligi, kupu i u drugoj ligi! Bravo, Vrba”, piše u Dinamovoj objavi dan poslije pobjede Jakirovićeve momčadi u Koprivnici.

Zabio i u dresu Dubrave

Gol u drugoligaškoj konkurenciji je Vrbančić zabio igrajući za Dubravu Tim kabel, poslije dolaska na posudbu iz Dinama u siječnju. Bio je strijelac protiv vodećeg Zrinskog u gostujućoj pobjedi s 2:0 u ožujku u Osijeku.

Kasnije se Vrbančić vratio među prvotimce Dinama, a nakon ulaska na početku drugog poluvremena u Koprivnici, u sudačkoj nadoknadi zabio je gol koji je zagrebačkim Plavima donio gostujuća tri boda.