(VIDEO) DINAMO BEZ POBJEDE U SJAJNOM DERBIJU: Padale golčine, Plavi pronašli spas

Dinamo i Rijeka su u najzvučnijoj utakmici trećeg kola hrvatskog prvenstva na Maksimiru odigrali bez pobjednika. Završilo je s 3:3, a utakmica će se najviše pamtiti po tri prekrasna gola gostujućih Riječana.

Istovremeno su u trećem kolu igrali Osijek i Slaven Belupo. Utakmica u Gradskom vrtu okončana je bez golova.

Derbi je ponudio puno uzbuđenja, a krenula su rano, golom Dine Perića u devetoj minuti. Nastavak prvog poluvremena također je bio vrlo efikasan.

Rijeka zabijala ‘projektile’

Rijeka je izjednačila prekrasnim golom Ganca Issaha Abassa u 23. minuti s ruba 16-erca, a Dinamo je 10 minuta kasnije imao odgovor zaslugom Lovre Majera koji je zabio za 2:1.

Do kraja prvog poluvremena dogodio se preokret gostiju. Abass je u 38. minuti kaznio izgubljenu loptu Plavih na sredini terena i novim lijepim golom osigurao je 2:2 na semaforu, a Josip Drmić je u 43. neobranjivo naciljao s ruba kaznenog prostora za vodstvo od 3:2.

Oršić pogodio za bod

U drugom poluvremenu pao je još jedan gol. Nakon što Rijekin golman Nediljko Labrović nije uspio zadržati loptu koja je već bila njegova, Mislav Oršić donio je Dinamu poravnanje i završnih 3:3.

I jednima i drugima sada slijede nove europske utakmice. Dinamo će u prvom susretu trećeg pretkola Lige prvaka u srijedu na Maksimiru igrati protiv poljske Legije iz Varšave. Rijeka ide u Škotsku. U četvrtak će u trećem kolu kvalifikacija za Uefinu Konferencijsku ligu igrati prvu utakmicu protiv Hiberniana.

Golove s Maksimira pogledajte – ovdje.

Osijek će pred sobom također imati novi europski izazov. U prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija Konferencijske lige u četvrtak čeka gostovanje u Sofiji, gdje će domaćin biti CSKA.

Dinamo – Rijeka 3:3

90’+5 – Završena je utakmica na Maksimiru. Palo je šest golova, po tri na svakoj strani.

88′ – Oršić je pucao iz slobodnog udarca, lopta se odbila od živog zida i otišla je preko gola, u korner.

81′ – Labrović brani Oršićev opasni udarac, uspio je skrenuti pokušaj hrvatskog reprezentativca u korner.

75′ – Sudac Tihomir Pejin dosudio je penal za Dinamo nakon što je Lirim Kastrati pao u 16-ercu, ali odmah je vidio i reakciju svojeg pomoćnika da je Kastrati bio u zaleđu. Ništa od penala.

59′ – Rijekin golman Labrović na rubu peterca nije pokupio prizemnu loptu koja je već bila njegova, a taj Labrovićev kiks potom je iskoristio Oršić za povratak Plavih u egal.

59′ – GOOOOLLL! Dinamo je poravnao na 3:3, zabio je Mislav Oršić!

50′ – Velika šansa za Dinamo! Jakić je pucao glavom, Labrović je obranio, a nakon što je Tomečak zaustavio loptu ispred gol-linije, obrana Rijeke raščistila je nastavak prijetnje izbacivanjem lopte iz kaznenog prostora.

46′ – Ušli smo u drugih 45 minuta u Zagrebu.

45′ – Završeno je prvo poluvrijeme koje je donijelo dva Dinamova vodstva i tri Rijekina prekrasna gola za 3:2 nakon 45 minuta.

43′ – Krasan Drmićev gol s ruba 16-erca, poslao je loptu tamo gdje je Livaković nije imao šansu stići. Rijeka ima prednost na Maksimiru!

43′ – GOOOOLLL! Rijeka vodi, još jedan fantastičan gol! Zabio je Josip Drmić!

38′ – Abass je nakon Dinamove izgubljene lopte na sredini terena još jednim jakim udarcem ‘slomio’ Livakovića.

38′ – GOOOOLLL! Novi jako lijepi gol Abassa, Rijeka se ponovno vratila!

33′ – Ove sezone izvrsni Majer doveo je Plave do 2:1 zaključivši lijepu akciju domaćih. Vodstvo je stiglo minutu nakon što ga je mogao donijeti Luka Ivanušec, čiji je opasni udarac završio pokraj gola.

33′ – GOOOOLLL! Dinamo je ponovno u vodstvu, zabio je Lovro Majer!

26′ – Franjić je pucao, Labrović brani za Rijeku.

23′ – Ganac Abass je preciznim i jakim udarcem s ruba kaznenog prostora ostavio Livakovića bez šansi, golčina!

23′ – GOOOOLLL! Prekrasan gol Riječana, zabio je Issah Abass!

22′ – Drmić je došao do lopte u 16-ercu, izveo je jedan dribling, probao je i drugi, ali zapeo je na obrani Plavih.

19′ – Utakmica je rano donijela Dinamov pritisak i gol, nakon toga se primirila.

9′ – Perić je iskoristio slabu reakciju obrane gostiju, poslije dobivenog duela u skoku doveo je Plave u vodstvo.

9′ – GOOOOLLL! Dinamo vodi, Perić je glavom zabio iz gužve!

1′ – Počela je utakmica na Maksimiru.