Dinamo atomskim startom srušio Goricu i nastavio lov na Rijeku

Autor: Dnevno.hr/ I.L

Nogometaši Dinama su u 30. kolu SuperSport HNL-a pobijedili domaćina Goricu s 2:0. Golove su postigli Kulenović i Bulat i tako nastavili lov na vodeću Rijeku.

Dinamo je dominirao u prvom poluvremenu, pogotovo u prvih pola sata kada su igrali ‘run ‘n’ gun’ nogomet. Već je u šestoj minuti Baturina opasno zapucao, ali Banić je obranio.

Ipak, sedam minuta kasnije nije bilo pomoći za Goricu. Oduzetu loptu Baturina je s centra dao u for Kulenoviću koji se sjurio do Banića i lagano pospremio za vodstvo modrih.

Bez uzbuđenja u nastavku

Do kraja poluvremena Dinamo je nastavio dominirati. Najbolju šansu ipak je imala Gorica. Nakon kiksa Dinamove obrane Rukavina je slomio Ristovskog, ali Nevistić brani njegov pokušaj pa se rezultat na semaforu ne mijenja.

U nastavku nismo gledali ni približno zanimljiv i dinamičan susret. Bilo je to puno greški i faulova, a najbolju priliku imao je Kulenović koji je nakon sjajnog prodora Sučića loptu poslao preko gola. Utakmica je bila i na kratko prekinuta zbog dima koji je nastao tijekom bakljade.

Do kraja susreta Dinamo je zabio i drugi gol. Za goste je uz dosta sreće zabio Marko Bulat koji se tek vratio od ozljede. Na tablici Dinamo ima dva boda manje od Rijeke koja sutra igra s Istrom dok Dinamo 17.4. igra zaostali susret protiv Varaždina.

Gvardiol i Kovačić napravili su nešto što Hrvatska čeka 15 godina

Gorica- Dinamo 0:2

90- Kraj susreta.

87- GOOOOOLLL! Bulat je pucao s 20 metara i odbila se lopta te prevarila Banića

79- Brzo je vjetar otpuhao dim i idemo dalje.

75- Kratki prekid susreta zbog dima koji je nastao od bakljade Bad Blue Boysa.

68- Sučić je sjajno sve napravio i poslužio Kulenovića koji promašuje nemoguće.

62- Jako puno sada prekršaja i izgubljenih lopti.

56- Gorica uspješno otklanja svaku navalu Dinama.

51- Bez uzbuđenja u uvodu.

46- Evo nas u nastavku.

45- Kraj prvog djela.

41- Naguravanje na relaciji Pršir- Ristovski, sve se brzo smirilo.

35- Gosti imaju loptu, ali sada period bez prilika.

28- Gorica sada griješi, Vidović puca na povratnoj, ali Leš se bacio pod loptu i spriječio čisti pogodak.

26- Nesporazum u obrani Dinama umalo je kaznio Rukavina, ali brani Nevistić. Velika prilika za domaćine.

24- Malo je Dinamo sada stao na loptu te preko pas igre pokušavaju doći do gola.

19- Na terenu postoji samo Dinamo. Sjajno izdanje modrih za sada. Vidović je sada pucao iz kosa, siguran Banić.

14- GOOOOOOLLLL!  Uzeo je Dinamo loptu, Baturina je gurnuo u for Kulenoviću koji je istrčao sprint od centra do 16 metara i mirno zabio za vodstvo.

11- Dominacija Dinama i potpuna ofenziva od prve sekunde.

6- Odlična akcija Dinama, ponovno je Baturina pucao, ovaj puta se Banić opasno morao protegnuti da obrani i uspio je.

3- Baturina je pucao, lovi Banić.

1- Počela je utakmica.

GORICA: Banić- Maloča, Leš, Krizmanić, Štiglec- Lazarov, Mrzljak, Pršir- Mitrović, Rukavina, Vujnović

DINAMO: Nevistić- Kaneko, Ristovski, Cathrine, Perković- Mišić, Baturina, Sučić- Kulenović, Petković, Vidović

Gorica i Dinamo će se sastati u 30. kolu SuperSport HNL-a na stadionu u Gorici. Bit će i ovo susret kumova jer Sergej Jakirović i Rajko Vidović su vjenčani kumovi.

Lijepo vrijeme i euforija oko stizanja Rijeke napunit će stadion u Gorici. Zna se sigurno da su Dinamovi navijači kupili 2 i pol tisuće ulaznica koliko im je bilo na raspolaganju. Sve je rasprodano još u četvrtak.

“Očekuje nas izuzetno jaka utakmica. Kao i svaka druga, ova nosi tri boda, možemo pobijediti, možemo izgubiti. Spremamo se, dobro radimo, veselimo se suboti i utakmici s Dinamom. Imaju individualce i vrhunsku kvalitetu te su možda u najbolje vrijeme ušli u top formu, pogotovo s dvije pobjede nad Hajdukom i doma s Istrom. Ali, i moji dečki dobro i naporno rade, što su pokazali u zadnje tri utakmice” rekao je strateg domaćeg sastava.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli GNK Dinamo (@gnkdinamo)

Lov na Rijeku

Jakirović je rekao: “Dugo nismo imali tjedan dana bez utakmice, iskoristili smo ga za regeneraciju. Imali smo dva taktička treninga, kojima sam bio jako zadovoljan, da još bolje neke stvari uigramo. Pripremili smo se za ovu utakmicu kao i za svaku. Uzeli su nam pet bodova, tako da smo oprezni, ali i svjesni svoje snage i forme, koja je dobra. Samo treba tako nastaviti kako bismo lovili Rijeku i zato moramo uzeti tri boda.”

Komentirao je i navijače: “Navijači su čitavu sezonu uz nas, bez obzira na uspone i padove, dodatno motivirani nakon dva derbija. Drago mi je da dolaze na stadion, a naše je da dajemo svoj maksimum i da pobjeđujemo.”

Ove sezone ove dvije ekipe sastale su se već četiri puta. U prvom susretu na Maksimiru je završilo bez golova, potom je Gorica u zadnjim minutama slavila s 2:1. U zadnja dva susreta Dinamo je bio siguran. Slavili su s 2:0 u prvenstvu i s 4:0 u kupu.

Nekada najboljeg igrača svijeta žena ostavila iz bizarnog razloga: Mnogi kritiziraju njen potez

Autor:Dnevno.hr/ I.L