DAN KAD SMO SRBIJI SRUŠILI SNOVE: ‘Srbi dobro pamte divljački start i gnjusnu izjavu’

Autor: Matija Majdak

Prije točno sedam godina Hrvatska je u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu gostovala na Marakani.

Srbiji je trebala pobjeda da bi imali šansu za odlazak u Brazil, no Vatreni su im ugasili nadu remijem 1:1.

Povela je Hrvatska preko Mandžukića u 53. minuti, da bi Srbija izjednačila preko Mitrovića u 66. minuti.

Obje momčadi kraj su dočekale s deset igrača, Srbima je u 75. minuti isključen Matić, dok je pet minuta kasnije teren morao napustiti Josip Šimunić.

Srbi su krenuli u brzu kontru, a Šimunić je još na njihovoj polovici brutalnim startom pokosio Sulejmanija.

‘Bio je to jedan od najužasnijih startova ikad viđenih na Marakani. Šimunić nije mogao sustići Sulejmanija, pa mu je krvnički uklizao u noge i tako spriječio gotovo siguran gol Srbije’, piše Kurir u tekstu pod naslovom: ‘Hrvatski kasapin Srbinu umalo otkinuo noge i prekinuo karijeru: Srbi dobro pamte divljački start i gnjusnu izjavu Šimunića.’

Srpski tabloid dodaje da se hrvatski branič nakon utakmice ispričao srpskom reprezentativcu.

‘Kasnije se ispostavilo da ta isprika nije bila iskrena. Naime, prije godinu dana je progovorio o divljačkom startu i tom priliko zaprepastio nogometnu javnost’, ističe Kurir pa prenosi Šimunićevu izjavu:

‘Bio je brz, ali ne dovoljno brz’.

Hrvatska je kao druga otišla u dodatne kvalifikacije i preko Islanda izborila Svjetsko prvenstvo u Brazilu koje su Srbi pratili ispred tv ekrana.

ĆIRO ŽESTOKO NAPAO VATRENOG: ‘Bio je neprijateljski element u našim redovima, nije mu više mjesto u reprezentaciji!’