DALIĆ OVO DUGO NIJE IMAO: Hrvatska zna kako s udarcima, u glavu su ušle druge dvojbe

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Nema Ivana Perišića, a prije toga, Dejan Lovren nikako da se vrati i ponovno zaigra, pa onda, Marcelo Brozović je čvrst i beskompromisan, svi strahuju da bi mogao dobiti žuti karton koji ga izbacuje ‘iz stroja’…

Već dugo, Zlatko Dalić je na okupljanjima Vatrenih morao tražiti načine za slaganje svoje idealne momčadi, ne samo zbog Perišića, Lovrena i Brozovića u nekoliko svježijih primjera, a danas, dok se čeka poslijepodnevni prvi trening u Beču uoči utakmice protiv Austrije u borbi za završni turnir europske Lige nacija, takvih teških problema za Vatrene više nema.

Dalić može računati na sve svoje najjače adute, među njima, i na Brozovića koji je u pobjedi nad Danskom izbjegao žuti karton i ‘eliminaciju’ za sutrašnju utakmicu protiv Austrije. U Beču će u 20:45 sati s centra moći krenuti Hrvatska u punom pogonu, bez ozlijeđenih ili kažnjenih, a s time, izborniku su u misli ušle drugačije dvojbe – one povezane s odabirom igrača za početnih 11.

Hoće li biti promjena?

U dolasku do pobjede nad Danskom, Dalić je svoje glavne dvojbe riješio na način da od početka na svojem lijevom krilu igra Perišić, umjesto da uđe Mislav Oršić koji se spominjao kao opcija uz Perišićev odlazak desno, a u napadu, priliku je dobio Andrej Kramarić ispred Ante Budimira i reprezentativnog povratnika Brune Petkovića. Kasnije su stigle izmjene, a uoči nastupa u Beču, s velikim brojem kandidata za prvih 11 sada kad su svi zdravi i spremni, postavlja se pitanje hoće li biti promjena.

Ne bi bilo iznenađenje da Dalić nešto ‘iskombinira’ s početnim sastavom s obzirom na to da igrače čekaju i novi izazovi u klubovima, za mnoge s dvije utakmice tjedno, no odgovori o tome stići će nakon što se Vatreni smjeste u Beču i odrade prvi trening na stadionu Ernsta Happela, popularnom Prateru, na kojem će se boriti za pobjedu protiv Austrije.

U lipnju i rotacije i rezultat

Ranije u ljeto, u lipanjskoj seriji od četiri utakmice u razmaku od 10-ak dana, Dalić se trudio da svi budu što više svježi, ali u završnici tog niza, u kojoj su došle gostujuće pobjede nad Dancima i Francuzima, jako se pazilo i na rezultat nakon što je ozbiljni dio kalkukacije postao mogući plasman na ‘Final Four’. Sada je završni turnir već blizu, a kada je tako, teško je očekivati da će izbornik baš previše toga ‘promiješati’ u svojem odabiru prvih 11.

Podsjetimo se kako je to izgledalo protiv Danaca u četvrtak navečer na Maksimiru. Od prve minute su na terenu bili Livaković, Juranović, Šutalo, Gvardiol, Sosa, Modrić, Brozović, Kovačić, Pašalić, Kramarić i Perišić, a kasnije su ušli Vida, Oršić, Petković, Vlašić i Majer, strijelac odlučujućeg gola za Vatrene, za 2:1 u 79. minuti.

Svježina igrača koji su dobili priliku u drugom poluvremenu dala je puno u potrazi za pobjedom, ne samo zbog najopipljivijeg rezultata, gola koji je Hrvatskoj donio pobjedu. Nakon što je drugi dio prvog poluvremena donio danske prijetnje, Vatreni su u nastavku ponovno uzeli stvari u svoje ruke, u čemu su važnu ulogu imali i aduti s klupe.

Širok odabir je definitivno tu, s puno kvalitete s kojom Dalić raspolaže, što obećava ne samo za nedjeljnu večer protiv Austrije, nego i za Svjetsko prvenstvo koje počinje za dva mjeseca. Samo da je zdravlja, bez loših vijesti koje bi stigle iz nastupa hrvatskih aduta u klubovima…

Autor:Dnevno.hr/I.K.