Ćorluka i Lakić debitirali remijima

Autor: Totalsport

Schalke je posrnuo nakon pet uzastopnih prvenstvenih pobjeda. Protiv Mainza je na svojoj Veltins-Areni odigrao samo 1-1 i sada mu vodeća Borussia Dortmund bježi dva boda, a istu bi prednost mogao imati i Bayern ako kasnije svlada HSV.

Vedran Ćorluka na dobar se način predstavio navijačima Bayer Leverkusena u svojoj premijernoj utakmici za “apotekare”. Njegov je novi klub u 20. kolu Bundeslige odigrao 2-2 protiv Stuttgarta…

Hrvatski je nogometaš sudjelovao u akciji kojom je Bayer poveo u 11. minuti. Andre Schürrle ga je pronašao dijagonalnom loptom na desnoj strani, Ćorluka je proigrao Simona Rolfesa, a ovaj je proslijedio loptu do Stefana Kießlinga kojem nije bilo teško zabiti s dva metra. Stuttgart je, inače, stara Kießlingova mušterija, ovo mu je bio već deveti gol u zadnjih šest utakmica protiv Švaba.

Julian Schieber je izjednačio u 23. minuti, a novu je prednost Bayeru s bijele točke donio Rolfes u drugoj minuti nastavka, nakon prekršaja Serdara Tascija na Larsu Benderu. Slavlje domaćih u 89. je minuti ipak spriječio Martin Harnik.

Bayer je od 63. minute imao igrača manje nakon drugog žutog kartona Michala Kadleca, a u posljednjim je sekundama isključen i Stuttgartov Cristian Molinaro. Ćorluka je odigrao svih 90 minuta, baš kao i bosansko-hercegovački napadač Vedad Ibišević za goste.

U subotu je za novi klub debitirao i Srđan Lakić. Donedavni napadač Wolfsburga ušao je u igru u 75. minuti u remiju svoga Hoffenheima protiv Augsburga (2-2). Nije u kratkom razdoblju uspio pomoći novoj momčadi da se domogne sva tri boda. Hoffenheimu je ovo, inače, bio već šesti remi u deset domaćih utakmica ove sezone. Pogodak za vodstvo 2-1 postigao je, spomenimo, s bijele točke bosansko-hercegovački veznjak Sejad Salihović u 51. minuti, a 20 minuta kasnije je izašao iz igre.

Mohamed Zidan doveo goste u vodstvo u svojoj prvoj utakmici nakon povratka u Mainz, a sjajnim je pogotkom, praktički iz mrtvog kuta, u drugom poluvremenu izjednačio Chinedu Obasi. Prvi mu je to gol za Schalke nakon dolaska iz Hoffenheima. Mainzu je ovo bio deveti gostujući dvoboj zaredom u kojem nije uspio pobijediti, ali zato ima šest remija u ukupno deset utakmica izvan svoga stadiona.

Wolfsburg je kod kuće odigrao 0-0 protiv Borussije Mönchengladbach i tako prekinuo seriju od šest uzastopnih pobjeda protiv te momčadi pred svojim navijačima. Borussiji je ovo, pak, bila prva utakmica ove sezone u kojoj nije uputila nijedan udarac prema suparničkom golu. Mario Mandžukić je odigrao samo prvo poluvrijeme za Wolfsburg.

Bundesliga, 20. kolo:

Schalke – Mainz 1-1 (Obasi 59 / Zidan 14)

Wolfsburg – Borussia (M) 0-0

Bayer Leverkusen – Stuttgart 2-2 (Kießling 11, Rolfes 47 – 11m / Schieber 23, Harnik 89)

Hoffenheim – Augsburg 2-2 (Mlapa 38, Salihović 52 – 11m / Mölders 31, Langkamp 72)

Hertha – Hannover 0-1 (Abdellaoue 68)