City pao iza zamjene Gvardiola, Kovačić i ekipa ‘poludjeli’ zbog čudne odluke

Autor: Ivor Krapac

Nedjeljni program u 14. kolu engleskog Premiershipa nije imao sretan kraj za branitelja naslova Manchester City, koji je ispustio pobjedu na domaćem terenu protiv Tottenhama. Bilo je 3:3, a gosti iz Londona osigurali su bod golom Dejana Kuluševskog u 90. minuti.

Prije toga, Pep Guardiola je iz igre povukao Joška Gvardiola, umjesto kojeg je u 87. minuti ušao Nathan Ake. Tada je u igru ušao i Mateo Kovačić u svojem povratku nakon stanke zbog ozljede, umjesto Juliana Alvareza, a Kovačić je potom sudjelovao u okruživanju suca utakmice Simona Hoopera zbog čudne odluke u sudačkoj nadoknadi.

Dogodila se nakon što je Manchester City bio u kontri u kojoj se nadao dolasku do 4:3, no ta akcija zaustavljena je nakon što ju je sudac Hooper prekinuo dosudivši prekršaj Emersona Royala nad Erlingom Haalandom.

Pustio prednost pa se predomislio

Glavni sudac je prvo signalizirao da pušta prednost u akciji koju je vukao City, no potom je ipak odlučio zaustaviti napad domaćih i vratiti loptu unatrag za prekršaj nad Haalandom. Dogodilo se to nakon što je lopta već bila poslana prema naprijed, prema Jacku Grealishu koji je bio u naletu, što domaći nisu mogli razumijeti.

Nakon toga, igrači Cityja, među kojima je bio i Kovačić, oštro su se bunili na sučevu odluku, ali pomoći im više nije bilo.

Spornu situaciju kod 3:3 u završnici utakmice pogledajte – ovdje.

Ostalo s po bodom za svakog

Ubrzo je utakmici u Manchesteru došao kraj. City je uzeo samo bod nakon što je vodio s 2:1 i 3:1, vraćajući se nakon što je gostima iz Londona u šestoj minuti vodstvo donio Heung-Min Son.

Son je potom postigao i autogol, za 1:1 u devetoj minuti, a preostali strijelci za City bili su Phil Foden (31′) i Jack Grealish (81′).

Uz Sona i Kuluševskog, za Tottenham je zabio i Giovani Lo Celso, koji je u 69. minuti bio strijelac za 2:2.

Grci opet divljaju: Igrači se gušili i bježali s terena, utakmica naglo prekinuta

Poslije ovog remija, City je treći na ljestvici s tri boda manje od vodećeg Arsenala i bodom manje od drugoplasiranog Liverpoola, koji je u nedjelju slavio u još jednom pravom ‘trileru’, s 4:3 protiv Fulhama.

Tottenham je na petom mjestu s tri boda manje od Manchester Cityja, a šest bodova zaostatka za vodećim Arsenalom.