Čini se da je Hajduk Europsku ligu izborio lako, ali to uopće nije bilo tako…

Autor: Ante Junaković

Unirea je cijelu utakmicu silno napadala, stvarala šanse i pravo je čudo da je Hajduk izdržao šok rano primljenog pogotka. Kako je Hajduk igrao najbolje može opisati neprestano divljanje i skakanje splitskog trenera...

Hajduk je uspio, u uzvratnoj utakmici 4. pretkola kvalifikacija Lige prvaka Splićani su odigrali 1-1 protiv rumunjskog sastava, Unirea, a s obzirom da je u prvoj utakmici bilo čak 4-1 za hrvatskog predstavnika ispada da je Europska liga izborena lako. No, nije uopće bilo tako…

Unirea je povela već u 2. minuti i s obzirom na lošu reputaciju Hajduka koji je u Europi već dvaput prosuo prednost od 4-1 (St. Etteiene i Bordeaux) mnogi su osjetili pravi strah od još jedne eliminacije splitskog kluba.

Hajduk je ipak izdržao iako tijekom gotovo cijele utakmice nije uputio udarac na gol Rumunja. No, u zadnjim minutama, kad su se Rumunji posve otvorili Hajduk je uspio izjednačiti, strijelac je bio Vukušić.

Unirea je cijelu utakmicu silno napadala, stvarala šanse i pravo je čudo da je Hajduk izdržao šok rano primljenog pogotka. Već u 5. minuti Hajduk je mogao biti na koljenima, jer Unirea je pogodila stativu, a opet je bio tukao Bilasco.

Hajduk se posve orijentirao na obranu, u napadu je usamljen bio Sharbini, a i Ibričić bez lopte nije bio opasan, on je opasan samo s loptom, kad može kreirati igru.

Kako je Hajduk igrao najbolje može opisati neprestano divljanje i skakanje splitskog trenera Stanka Poklepovića pokraj terena. On je sav očajan stalno svojim igračima davao upute.

U nastavku ista slika. U 65. minuti Galamaz je promašio sjajnu prigodu, i taman kad su Hajdukovi navijači odahnuli Brkljača je zbog oštrog starta dobio drugi žuti karton, dakle bio je isključen.

Tek tada uslijedio je pravi juriš Rumunja, lopta je frcala oko Hajdukovih vrata, no Subašić je bi ona visini zadatka, iako je u zadnjim vremenima poznat po kiksevima.

Kako su se Rumunji sve više otvarali ne bi li postigli drugi pogodak i onda jurnuli po odlučujući treći, tako je i kod njih zavladala nervoza. Tako je Maftei dobio crveni karton, a Hajduk u tom neredu rumunjske momčadi u zadnjim minutama uspio doći do pogotka.

Da, rezultat lijepo izgleda, no Hajduk se pomučio u uzvratu. Jer, pogodak u splitskoj mreži već u 2. minuti zaista je bio za infarkt. Opet, Hajduk se izvukao i čeka ždrijeb Europske lige u petak poslijepodne.

Autor:Ante Junaković