BUNDESLIGA: Kramarić imao predstavu, gol i asistencija za trijumf Hoffenheima

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 30. kola Bundeslige Hoffenheim je u gostima kod Schalkea slavio sa 5-2, a hrvatski napadač Andrej Kramarić upisao je gol i asistenciju.

Kramarić je u 45. minuti pogodio za vodstvo Hoffenheima 2-0, a potom je u 73. asistirao Nadiemu Amiriju za 4-1. Kod Hoffenheima u strijelce su se još upisali Ishak Belfodil, u 25. i 80. minuti, te Ádám Szalai (65).

Kramarić je ove sezone zabio 21 gol u svim natjecanjima. U Bundesligi je ostvario 16 golova i 4 asistencije, a u Ligi prvaka 5 golova i 1 asistenciju.

Nogometaši Leipziga u gostima su dobili Borussiju Mönchengladbach sa 2-1 i time su se učvrstili na trećem mjestu Bundeslige. Oba gola za Leipzig postigao je branič Marcel Halstenberg, u 17. minuti iz penala, te u 53. minuti, a utješni pogodak za momčad iz Mönchengladbacha zabio je Alassane Pléa (61).
U 30. kolu Bundeslige nogometaši Bayerna su u subotu na Allianz Areni protiv Werdera slavili sa 1-0, te su napravili još jedan korak prema naslovu prvaka. Vodeći Bayern ima četiri boda više od drugoplasirane Borussije Dortmund, koja u nedjelju gostuje kod Freiburga.

Igrači Nike Kovača, koji su prije dva tjedna dobili Borussiju Dortmund sa 5-0, teško su izborili pobjedu protiv Werdera, iako su gosti od 58. minute imali igrača manje, jer je isključen branič Miloš Veljković. Pobjedničnki gol postigao je stoper Niklas Süle u 75. minuti. On je opalio sa vrha 16-erca, a lopta je okrznula gostujućeg igrača i završila je u mreži.

Predzadnji Nürnberg je u gostima kod Bayer Leverkusena izgubio sa 0-2, a strijelci za “apotekare” bili su Alario (61) i Volland (86). Hrvatski branič Tin Jedvaj ostao je na klupi Leverkusena.

Mainz je dobio Fortunu Düsseldorf sa 3-1, a vodeći pogodak za Mainz zabio je francuski napadač Jean Philippe Mateta nakon samo 35 sekundi igre.

Stuttgart, koji se bori za opstanak, doživio je potop u gostima kod Augsburga, izgubivši sa 0-6. Po dva gola za Augsburg zabili su Philipp Max i Marc Richter.