BUNDESLIGA: Borussia unakazila Augsburg, Brekalo igrao za Wolfsburg

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo igrao je za Wolfsburg od 82. minute u 2-1 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Koelna u susretu 1. kola njemačkog prvenstva.

Wolfsburg je poveo 2-0 golovima Arnolda (16) i Weghorsta (60), da bi na konačnih 2-1 smanjio Terodde (90+1).

Tin Jedvaj s klupe za pričuve odgledao je 3-2 (2-2) pobjedu Bayera u Leverkusenu protiv Paderborna. Bayer je u prvom poluvremenu dva puta vodio preko Baileya (10) i Havertza (19), no novi se prvoligaš uspijevao vratiti golovima Michela (15) i Mambe (25), a u drugom je poluvremenu Bayer i treći put stigao do prednosti zahvaljujući Vollandu (69) i toga puta prednost uspio i sačuvati.

Prošlosezonski doprvak Borussia iz Dortmunda u novu je sezonu krenuo uvjerljivom 5-1 (1-1) domaćom pobjedom protiv Augsburga. Gosti su poveli golom Niederlechnera (1), ali Paco Alcacer (3) je vrlo brzo poravnao da bi u nastavku domaći postigli četiri gola, u strijelce su se upisali Sancho (51), Reus (57), Alcacer (59) i Brandt (82).

U petak je branitelj naslova Bayern odigrao 2-2 (1-2) na svom terenu protiv Herthe iz Berlina. Ivan Perišić, koji je početkom tjedna stigao u m,omčad koju vodi Niko Kovač, nije konkurirao za nastup.

REZULTATI 1. KOLA,
Petak:
Bayern – Hertha 2-2 (Lewndowski 24, 60-11m / Lukebakio 36, Grujić 39)
Subota:
Borussia D. – Augsburg 5-1 (Paco Alcacer 3, 59, Sancho 51, Reus 57, Brandt 82 / Niederlechner 1)
Bayer – Paderborn 3-2 (Bailey 10, Havertz 19, Volland 69 / Michel 15, Mamba 25)
Wolfsburg – Koeln 2-1 (Arnold 16, Weghorst 60 / Terodde 90+1)
Werder – Fortuna 1-3 (Eggestein 47 / Hennings 36, Karaman 52, Ayhan 64)
Freiburg – Mainz 05 3-0 (Hoeler 81, Schmid 84, Waldschmidt 87-11m)