BRAVO, HRVATSKA! Odličan početak Eura, krasan gol obilježio pobjedu

Hrvatska reprezentacija u futsalu slavila je na početku Europskog prvenstva kojem je domaćin Nizozemska. Hrvatski igrači su u Amsterdamu s 3:1 svladali Poljsku, a svi golovi pali su u prvom poluvremenu.

Za Hrvatsku su zabili Matej Horvat (8′), Antonio Sekulić (14′) i Franko Jelovčić (18′). Jedini strijelac za Poljsku bio je Patryk Holy, koji je u 14. minuti donio svojoj reprezentaciji poravnanje na 1:1, no Sekulić je odmah potom pogodio za novo hrvatsko vodstvo.

Posebno lijep bio je Horvatov gol. Nakon što je prošao po desnoj strani, prevario je trojicu protivnika i nakon toga zabio ‘rabonom’, udarcem u kojem je jedna noga bila iza druge.

Sjajan start

Hrvatska je pobjedom nad Poljacima napravila prvi korak u skupini C, u kojoj su i Rusija i Slovačka. Za prolazak dalje treba biti na jednom od prva dva mjesta u grupi.

Slavila i Rusija

U ranijoj utakmici prvog kola ove skupine Rusi su bili uvjerljivi protiv Slovačke. Došli su do pobjede sa 7:1.

Hrvatska će u drugom kolu igrati protiv Rusije, u utorak u 17:30 sati. Ogled sa Slovačkom u trećem kolu na rasporedu je za osam dana, 29. siječnja s početkom u 14:30 sati.