BJELICA OBJASNIO RAZLOGE PORAZA: ‘Očito smo negdje pogriješili u pripremi’

Osijek je zaustavljen na prvoj europskoj stepenici, u drugom pretkolu Europske lige u Gradskom vrtu slavio je Basel 2:1.

Trener Osijeka Nenad Bjelica pokušao je objasniti razloge poraza.

‘Čestitao bih igračima na velikoj borbi, posebno u drugom poluvremenu, vjerovali smo da je moguć preokret sve do 94. minute, ali nažalost nismo uspjeli izjednačiti, što mislim da smo igrom u drugom poluvremenu zaslužili, ali nogomet se igra za golove, a oni su nam zabili dva gola iz dvije šanse, mi iz šest samo jedan’, započeo je Bjelica pa nastavio:

‘Krenuli možda s prevelikim respektom prema protivniku. Dobili smo dva dosta naivna gola, ali to je nogomet, treba se poboljšavati, pokušati igrati jednako svih 90 minuta. Sad se okrećemo prvenstvu, vjerujem da ćemo imati što pokazati.’

Osijek je puno bolje zaigrao u nastavku.

‘Agresivnost u nastavku puno bolja, u prvom smo ih se bojali napasti, previše smo ih respektirali i dali im previše prostora. Momčad koja nije fizički spremna ne može ovako napadati ekipu poput Basela. Očito smo negdje pogriješili u pripremi, u utakmicu su igrači ušli ispumpano, to je mentalna blokada.’

‘Rekao sam da moramo biti agresivniji, da se barem potučemo s njima, ići tijelom protiv tijela i to je u nastavku bilo puno bolje. Da smo ranije zabili, možda bismo došli i do neriješenog rezultata, imali smo puno šansi za gol’, rekao je Bjelica.