Screenshot/Twitter

‘BIO SAM MRTAV 12 MINUTA’; Legenda se prisjetila svog susreta sa smrti, jedna stvar mu je spasila život

Autor: J.Č

Nogometaši Tottenham Hotspura svladali su Newcastle United rezultatom 2:3 u osmom kolu engleskog Premiershipa.

Iako je na utakmici bilo pet golova, ona će ostati zapamćena po prekidu koji se dogodio u prvom poluvremenu zbog navijača kojem je pozlilo na tribinama.

Zavladala je panika, a Sergio Reguilon otrčao je do suca i zamolio ga da prekine utakmicu jer navijaču očito nije bilo dobro.

‘Prije svega smo ljudi’

“Otrčao sam do suca i rekao: “Vidi ovo, prekini utakmicu.””, rekao je lijevi bočni Tottenhama.

Španjolčeva reakcija oduševila je mnoge, a igrač Newcastlea, Allan Saint-Maxim mu se zahvalio putem Twittera.

“Jučer smo bili protivnici, ali prije svega ljudska bića. Hvala ti za to što si učinio brate”, napisao je Francuz.

Legenda se našla u sličnoj situaciji

Navijač je spašen uz pomoć defibrilatora, a sada se nalazi u bolnici i stanje mu je stabilno.

U emisiji Sky Sportsa poslije utakmice, slične situacije prisjetio se i legendarni David Ginola.

Naime, bivši francuski reprezentativac te nekadašnji igrač Newcastlea prije pet godina je doživio zastoj na humanitarnoj utakmici, a Frederic Mendy mu je svojom brzom reakcijom spasio život. Ginola je izjavio kako mu je defibrilator pomogao prije operacije te da mu se stanje stabiliziralo.

“Bio sam mrtav 12 minuta, ne možete organizirati utakmice bez posjedovanja defibrilatora. Defibrilator je minimum od opreme koju stadion treba imati u svom posjedu”, izjavio je Ginola.