BARCELONA TONE: Nemoć protiv prvaka, slomila ih njihova bivša zvijezda!

Barcelona je zaključila jako slabi tjedan u lošoj sezoni drugim porazom u gostima u razmaku od nekoliko dana. Nakon što ih je u Ligi prvaka s 3:0 nadigrala Benfica, Katalonce je u osmom kolu prvenstva s 2:0 nadjačao prvak Atletico Madrid.

Poslije ovog poraza, sve je manje vremena za Ronalda Koemana da ispravi stvari koje nisu dobre u Barceloninoj igri. Predsjednik kluba Joan Laporta dao je Nizozemcu povjerenje uoči utakmice protiv Atletica, ali susret u kojem je odluka pala u prvom poluvremenu mogao bi promijeniti stvari.

Domaća momčad došla je do pobjede uz po jedan gol i asistenciju Luisa Suareza, bivšeg aduta Barcelone.

‘Osvetio’ se Koemanu

Suarez je otišao iz kluba u lošim odnosima s Koemanom, a u dresu svoje sadašnje momčadi ‘zapaprio’ je nizozemskom treneru asistencijom Thomasu Lemaru u 23. minuti i golom za završnih 2:0 pri kraju prvog poluvremena. Lemar je bio asistent kod drugog gola.

U posljednjih 20-ak minuta Suarez je otišao na odmor, Diego Simeone povukao ga je iz igre, a šansu je dobio Antoine Griezmann, još jedan nekadašnji Barcelonin napadač. Na sreću gostiju, Francuz im nije naštetio do kraja utakmice.