Screenshot: HRT

Pogledajte golčinu koja je slomila Arsenal, a Barcelona itekako može žaliti

Autor: Ivor Krapac

Prva utakmica ogleda Napolija i Barcelone u osmini finala Lige prvaka završena je bez pobjednika. U Napulju je bilo 1:1, s golom Roberta Lewandowskog u 60. minuti za goste i izjednačenjem Victora Osimhena u 76. za domaću momčad. Golove su, tako, zabili jaki napadački aduti obje momčadi, a s obzirom na stvorene šanse, Barcelona može više žaliti zbog završnog rezultata.

Alex Meret imao je puno posla na vratima Napolija i obavio ga je uglavnom jako dobro. Nije uspio zaustaviti udarac Lewandowskog kojim je Barcelona došla do prednosti oko pola sata do kraja, no riješio je u korist domaćih sve ostalo, donoseći talijanskom klubu opipljivu nadu prije uzvrata koji će 12. ožujka biti odigran u Barceloni.

Gol Lewandowskog za Barcelonino vodstvo pogledajte OVDJE, a izjednačenje Osimhena za Napoli – OVDJE.

Porto slavio u završnici

U drugoj utakmici večeri Porto je došao do pobjede nad Arsenalom u samoj završnici, u sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice. Završilo je s 1:0, a junak domaće momčadi na stadionu Dragao bio je Galeno koji je u četvrtoj minuti nadoknade zabio jedini gol, i to baš prekrasan, što možete pogledati – OVDJE.

Galeno se krasnim golom iskupio za svoj veliki, pomalo nevjerojatni promašaj u prvom poluvremenu, kada je u čistoj situaciji u 16-ercu promašio gol. Tu situaciju pogledajte – OVDJE.

Uzvratna utakmica para Porto – Arsenal na rasporedu je 12. ožujka u Londonu.

Napoli – Barcelona 1:1

90’+5 – Završena je utakmica u Napulju!

90’+4 – Gundogan je imao posljednju šansu na utakmici, probao je iznenaditi Mereta, ali nije pogodio cilj.

75′ – Napolijev udarni napadač pokazao je nos za gol, baš kao i Lewandowski na Barceloninoj strani nešto ranije. Stvari su ponovno u rezultatskoj ravnoteži, a nakon svojeg gola, Osimhen je odmah zamijenjen.

75′ – GOL! Victor Osimhen donio je izjednačenje u Napulju!

66′ – Pedri je udarcem izvan 16-erca opasno testirao Mereta, koji je s puno muke odbio loptu u korner.

60′ – Barcelonin gol za vodstvo pogledajte – OVDJE.

60′ – Poljski strijelac u dresu gostiju je pokazao koliko mu malo prostora treba. Lewandowski je primio dodavanje Pedrija, izbjegao zaleđe, a potom u kaznenom prostoru preciznim udarcem svladao Mereta na domaćim vratima.

60′ – GOL! Barcelona vodi, zabio je Robert Lewandowski!

50′ – U Napulju je Barcelona rano u drugom dijelu krenula s novim napadima, baš kao i na početku utakmice.

46′ – Ušli smo u drugih 45 minuta!

45′ – Završeno je prvo poluvrijeme u Napulju i Portu, nije bilo golova.

40′ – Probudio se i Napoli koji je sada više na protivničkoj polovici i drži loptu, došao je i do nekoliko prekida, ali još nema pravog udarca koji bi ugrozio goste.

34′ – Ulazimo u završnu fazu prvog poluvremena u kojem se Barcelona donekle primirila, u zadnjih 10-ak minuta nije bilo nove jake prijetnje za domaći gol.

23′ – Opet je Meret izvukao domaće, sada je prijetio Gundogan. Napoli može biti itekako sretan što je za sada 0:0.

22′ – Meret je opet bio na velikom iskušenju na golu Napolija, obranio je udarac Lewandowskog nakon nove opasne akcije Barcelone.

14′ – Lewandowski je probao iz teške pozicije na lijevoj strani kaznenog prostora, otišlo je pokraj domaćeg gola.

8′ – Yamal je opet zaprijetio za Barcelonu, ovog puta iz daljine, što je s dosta muke obranio Meret na vratima Napolija.

4′ – Prva šansa na utakmici u Italiji donijela je promašaj Yamala za Barcelonu. Pucao je neprecizno s desne strane 16-erca.

1′ – Počelo se igrati u Napulju i u Portu!

Prvih 11 Napolija:
Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus, Olivera – Anguissa, Lobotka, Cajuste – Politano, Osimhen, Kvaratskhelia

Prvih 11 Barcelone:
Barcelona: Ter Stegen – Kounde, Araujo, Martinez, Cancelo – De Jong, Christensen, Gundogan – Yamal, Lewandowski, Pedri

Druga ovotjedna večer osmine finala Lige prvaka u Napulju donosi dvoboj momčadi koje ove sezone ne briljiraju. Napoli na stadionu koji nosi ime po Diegu Maradoni dočekuje Barcelonu, a za oba kluba to je prilika da donekle uzmu spas u slaboj sezoni.

Za Barcelonu, ogled protiv Napolija je prva eliminacijska prepreka u željenom napadu na veliki europski trofej u sezoni nakon koje legendarni Xavi odlazi s klupe Katalonaca. Momčad će igrati i za njega, a na drugoj strani, glavnu riječ na klupi ima novi trener Napolija Francesco Calzona.

Za Napoli u prvih 11 u obrani igra 29-godišnji kosovski stoper Amir Rrahmani, nekada igrač Dinama, koji je vrhunac karijere ostvario tek nakon što je napustio zagrebačke Plave i otišao u Italiju. Prvo je bio u Veroni, a sada svoj put na terenu gradi u dresu napuljskog kluba.

Igra se i u Portugalu

U ovoj se večeri igra i u Portugalu. Porto na svojem stadionu Dragao dočekuje londonski Arsenal, koji uz europsku jaku priču gradi i onu domaću, u borbi za naslov u engleskom Premiershipu u kojem ima dva boda zaostatka za vodećim Liverpoolom. Porto je, pak, treći u portugalskom prvenstvu, sa sedam bodova manje od Benfice i Sportinga iz Lisabona, koji su bodovno poravnati na vrhu.

Srbi napadali mladu Hrvaticu što brani Oluju, a sad ima jasnu poruku što joj je na pameti