ASISTENCIJA PA TEŠKI KIKS JEDVAJA: Barišić sjajan, autogol Debeljuha

Autor: Luka Vuletić

Tin Jedvaj imao je zapaženu ulogu u pobjedi Bayer Leverkusena 4:1 protiv Hapoel Beer Sheve na domaćem terenu.

Hrvatski reprezentativac asistirao je za prvi gol Apotekara glavom spustivši loptu na noge Shicku. No kod vodstva 2:0 Jedvaj je napravio veliki kiks neobjašnjivo poklonivši loptu suparničkom napadaču Shviru u 58. minuti, koji je na sredini pokupio loptu i lakoćom zabio za 2:1. Srećom, Nijemce greška Vatrenog nije skupo koštala.

U drugoj utakmici u skupini Slavija Prag slavila je kod Nice 3:1, a Petar Musa nije ulazio u igru.

Asistenciju je ostvario i drugi hrvatski reprezentativac Borna Barišić namjestivši loptu Roofeu za vodstvo Glasgow Rangersa nad Benficom 2:0. No gosti su golovima u 78. i 81. minuti preko Ramosa i Pizzija uspjeli izjednačiti na 2:2.

U drugoj utakmici u skupini Standard Liege i Lech Poznan odigrali su 2:1 u korist Belgijaca. Duje Čop nije ulazio s klupe za domaćine, kao ni Malenica ni Muhar za goste.

Hrvatski igrač Gabriel Debeljuh nije se proslavio u dresu Cluja zabivši autogol u 49. minuti u porazu njegove momčadi kod kuće od Rome 2:0 nakon što je nespretno jedan ubačaj skrenuo u vlastitu mrežu (izašao iz igre u 70. minuti). Za Rumunje je cijelu utakmicu odigrao drugi Hrvat Damjan Đoković.

Rapid Beč je slavio kod 3:1 kod Dundalka, a cijelu utakmicu odigrao je Mario Barač za Austrijance.

Antonio Čolak odigrao je 69 minuta u porazu svojeg PAOK-a kod PSV-a 3:2, a u drugoj utakmici Granada je kod kuće svladala Omoniju 2:1.

Najuvjerljiviji je bio Tottenham koji je u Londonu svladao Ludogorec 4:0 dvama golovima Carlosa Viniciusa te Winksa i Lucasa.

SKUPINA A
CSKA S. – Young Boys 0-1 (Nsame 34)
CFR Cluj – Roma 0-2 (Debeljuh 49-ag, Veretout 67-11m)

TABLICA:
1. Roma 4 3 1 0 9-1 10
2. Young Boys 4 2 1 1 6-3 7
3. CFR Cluj 4 1 1 2 3-8 5
4. CSKA S. 4 0 1 3 0-6 1

SKUPINA B
Molde – Arsenal 0-3 (Pepe 50, Nelson 55, Balogun 83)
Dundalk – Rapid 1-3 (Shields 63-11m / Knasmullner 11, Kara 37, 58)

TABLICA:
1. Arsenal 4 4 0 0 12-2 12
2. Rapid 4 2 0 2 8-7 6
3. Molde 4 2 0 2 4-8 6
4. Dundalk 4 0 0 4 5-12 0

SKUPINA C
Bayer – Hapoel Be’er Sheva 4-1 (Schick 29, Bailey 48, Demirbay 76, Alario 80 / Shviro 58)
Nica – Slavia Prag 1-3 (Gouiri 61 / Lingr 15, Olyinka 64, Sima 75)

TABLICA
1. Bayer Leverkusen 4 3 0 1 14-6 9
2. Slavia Prag 4 3 0 1 8-6 9
3. Hapoel Be’er Sheva 4 1 0 3 6-10 3
4. Nica 4 1 0 3 6-12 3

SKUPINA D
Glasgow Rangers – Benfica 2-2 (Arfield 7, Roofe 69 / Ramos 78, Pizzi 81)
Standard Liege – Lech Poznan 2-1 (Tabsoba 63, Laifis 90+3 / Ishak 61)

TABLICA:
1. Benfica 4 2 2 0 12-7 8
2. Glasgow Rangers 4 2 2 0 8-5 8
3. Lech Poznanj 4 1 0 3 6-8 3
4. Standard Liege 4 1 0 3 3-9 3

SKUPINA E
Granada – Omonia 2-1 (Suarez 8, Neva 73 / Asante 60)
PSV – PAOK 3-2 (Gakpo 20, Madueke 51, Malem 53 / Varela 4, Tzolis 13)

AZ – Real Sociedad 0-0
Napoli – Rijeka 2-0 (Anastasio 41-ag, Lozano 75)

TABLICA:
1. Napoli 4 3 0 1 5-2 9
2. AZ Alkmaar 4 2 1 1 5-2 7
3. Real Sociedad 4 2 1 1 2-1 7
4. Rijeka 4 0 0 4 2-9 0

SKUPINA G:
AEK – Zorja 0-3 (Gromov 61, Kabajev 76, Jurčenko 86-11m)
Braga – Leicester City 3-3 (Al Musrati 4, Paulinho 24, Fransergio 90+1 / Barnes 9, Thomas 79, Vardy 90+5)