Moritz Müller/Guliver Image

NJEMAČKA SE SPASILA ‘HORORA’: Prijetio je Elfu novi poraz, ali na kraju su se ipak čudesno izvukli

Autor: Andrija Kačić Karlin

Nijemci su uspjeli postići gol nade koji im ostavlja nadu za prolazak u osminu finala. Naime, Španjolska i Njemačka odigrali su 1-1 u dvoboju drugog kola skupine E svjetske nogometne smotre.

U ne naročitoj utakmici situacija je izgledala bezizlazno po Nijemce, Španjolska je u vodstvo došla u 62. minuti, kad je na ubačaj Jordija Albe loptu pogodak zabio poslao Alvaro Morata. Njemačka je preuzela rizik i ubrzo stigla do poravnanja. Time i do prvog boda. Strijelac je bio Niclas Fuellkrug.

Olmo zatresao okvir gola

Pamtit će se da je bivši Dinamovac Olmo zatresao okvir gola u prvom poluvremenu. U prvoj utakmici 2. kola u ovoj skupini Kostarika je svladala Japan sa 1-0, a strijelac je bio Keysher Fuller u 81. minuti.

Nakon dva kola Španjolska je vodeća u skupini sa četiri boda. Po tri boda imaju Japan i Kostarika, a na začelju je Njemačka s jednim bodom.

Ono što je zanimljivo da baš sve reprezentacije ove skupine još imaju mogućnost plasmana u drugi krug. Španjolcima je za to dovoljan neodlučan ishod protiv Japana u posljednjem kolu, dok je Nijemcima nužna pobjeda nad Kostarikom i poraz Japana u srazu sa Španjolcima.

Autor:Andrija Kačić Karlin