NEZAPAMĆENI DEBAKL NAŠIH RUKOMETAŠA: Argentina satrla ‘kauboje’ koji po 15 minuta nisu znali dati gol

Autor: Andrija Kačić Karlin

Optimizam je bio bez pokrića, Hrvatska je u skupini izgubila utakmicu protiv Argentine, i to uvjerljivo, u lošoj, ma i strašno slaboj partiji, razočarala svoje navijače i zacijelo se oprostila od četvrtfinala i borbe za medalje. Osim na trenutke Hrvatska je djelovala kao momčad koja se prvi puta okupila na utakmici, grešaka je bilo na desetine, a da nije bilo vratara Pešića poraz bi bio sumanut.

Bez strategije, s previše napada s izvađenim vratarom, što nas je jakoskupo koštalo, ova momčad je potvrdila ne samo svoju nespremnost, već i nedostatak kvalitete na nekim pozicijama.

Ako smo protiv Bahreina savršeno počeli utakmicu, sad smo protiv Argetine dvoboj započeli očajno. Argentinci su već nakon pet minuta vodili s 5-0.

Bio je to pravi početni debakl, Hrvatska na terenu praktički nije ni postojala, niti u obrani, niti u napadu. Sve je izgledalo jako ružo. Optimizam kojeg smo imali splasnuo je za nepunih 360 sekundi.

Toliko nespretnosti, straha, treme i početničkih poteza nikad nismo vidjeli u redovima naše reprezentacije.

Što reći kad je Hrvatska prvi gol dala, strijelac Čupić, dala tek nakon deset minuta i 40 sekundi. Strašno!

Ipak, nadošli su bolji trenuci, pa je u 18. minuti Hrvatska došla na samo dva gola zaostatka. Utakmica ipak nije bila izgubljena.

Naša je sreća da se razigrao Čupić, velika sreća!

U zadnjoj minuti prvog dijela sustigli smo zaostatak, bilo je 12-12. Mogli smo i ljuti i zadovoljni na odmor.

U nastavku smo očekivali ipak bolju Hrvatsku, vjerovali smo da će se zalet iz prvog dijela nastaviti. Ali, nije tako bilo. Argentinci su opet bili odlični u napadu, a Hrvate su koštali napadi bez vratara, pa je Argentina mahom držala dva gola viška.

Čak 15 minuta je u jednom razdoblju Hrvatska bila bez gola. Crna rupa kao na početku utakmice. Da nismo imali Pešića krah bi uslijedio zarana u ovoj utakmici. Toliko nam je napad bio slab, nemoćan. Deset minuta prije kraja Hrvatska je gubila s teških tri gola zaostatka.

A statistika nas je ledila, u 20 minuta drugog dijela Hrvatska je zabila samo tri gola. A primila ih je bez golmana pet.

I tako se nije moglo, Hrvatska je klekla i izgubila šansu za četvrtinale. S promjenjivimk, oscilirajućim partijama na ovoj svjetskoj smotri Hrvatska nije ni zaslužila više.