
SRBE ŠOKIRAO PIKSI, A ONDA SKORO I SUSJEDI! Jedan čovjek ga spasio, a baš ga je zapostavio
Hrvatska je odradila trening na svojem standardnom mjestu za vrijeme SP-a u Katru, u kampu Al Ersal 3 u Dohi, a s današnjeg posla na terenu došle su i vijesti o dva problema, s dvojicom Vatrenih koji nisu radili sa suigračima.
Kako se ranije doznalo, s informacijom na konferenciji za novinare, izostao je Borna Sosa kojeg muči iscrpljenost, zbog čega je dobio poštedu. Sosa je za sada standardan na poziciji lijevog beka u hrvatskoj momčadi, imao je punu minutažu u prvom krugu, a to je ostavilo traga na njegovu tjelesnom stanju dva dana prije utakmice protiv Japana, koja će donijeti borbu za četvrtfinale.
S obzirom na to da se spominje samo umor, Sosa bi se trebao vratiti u puni pogon nakon što se osvježi, što bi značilo i novi angažman na terenu u ponedjeljak s početkom u 16 sati po našem vremenu protiv Japanaca. Ako se dogodi da je 24-godišnji lijevi bek ipak nedovoljno spreman, svoju šansu čeka Borna Barišić koji za sada nije ulazio u igru na ovom SP-u.
Sosa je izostao zbog umora, a na treningu sa suigračima danas nije bilo niti Kristijana Jakića, kako su s vijestima iz Katra približile Sportske novosti. U Jakićevom slučaju, riječ je o problemima s koljeno zbog koje je propustio posao na terenu, s poslom za liječnike koji su nakon pregleda dali preporuku da bude pošteđen treniranja s momčadi.
Zlatko Dalić je sa svojim suradnicima, tako, radio s momčadi u kojoj nisu bili standardni član prvih 11 i vezni igrač koji može pomoći i u posljednjem redu, kao što je Jakić ove sezone u klupskom dresu pokazao igrajući za Eintracht iz Frankfurta.
Svi ostali Vatreni bili su na treningu, uključujući i Domagoja Vidu koji nije bio na raspolaganju za susret s Kanadom u drugom kolu prvog kruga. Vida je propustio taj nastup zbog ozljede mišića, no taj problem ipak nije bio ozbiljniji pa se brzo vratio u puni pogon.
U slučaju Kristijana Jakića, treba vidjeti hoće li se vratiti poslu sa suigračima prije utakmice protiv Japana, a ako se pošteda i nastavi, Hrvatskoj može pomoći s informacijama koje ima o jednom od jakih japanskih aduta. Jakićev suigrač u klupskom dresu u Eintrachtu je Daichi Kamada, 26-godišnji veznjak napadačkog usmjerenja s važnom ulogom u reprezentaciji u igri prema naprijed.
SRBE ŠOKIRAO PIKSI, A ONDA SKORO I SUSJEDI! Jedan čovjek ga spasio, a baš ga je zapostavio
HNS OPET PRIJAVLJEN, UEFA SE JAVILA! Pokrenut postupak, prijeti nova kazna
DINAMO I HAJDUK SE ‘TUKU’, PRIJETI I ZVEZDA! Navala na reprezentativca, Mamić ga imao na listi
ODBIO ZVUČNU PRIČU, UOPĆE GA NE ZANIMA! ‘Želim nastaviti ovdje, puno puta sam to rekao’