NE KRIJEMO, OD NJIH PUNO OČEKUJEMO! Njihova medalja bila bi ‘zavoj na ranu’ jedne velike nesreće

Autor: Andrija Kačić Karlin

Ne samo da se nadamo, nego znamo da je Hrvatska jedan od kandidata za osvajanje olimpijskog odličja na Olimpijskim igrama u Tokyju. No, da se ne zavaravamo, takav status na ovome olimpijskom turniru ima barem šest do osam reprezentacija. Nikad jači i nikad izjednačeniji nije bio olimpijski turnir u vaterpolskoj povijesti. Pa su silno snažni Srbi već na startu dobili pljusku od Španjolaca, no to ne mora ništa značiti, jer prava forma valja biti tempirana kada kreće natjecanje u knock-out fazi.  Nadamo se da na to računa naš izbornik Ivica tucak…

Jer, u prvoj utakmici naši su pokazali raskošnu partiju, nadvisivši Kazahstan s čak 23-7. Očito je Tucak naredio da se igra punom snagom, tako je i bilo. Obrana je bila granitna a napad savršen.

Možda ćete reći da je Kazahstan  slab suparnik. Pa, nije baš tako, u njih igra nekoliko dobrih naturalizranih igrača iz Srbije, a čim su se plasirali na olimpijski turnir i nisu baš mačji kašalj. Ruska je to škola vaterpola. samo naši su bili fakat dobri.

Dižemo samopouzdanje

S tih  konačnih 23-7  (4-1, 6-3, 8-1, 5-2)  protiv Kazahstana  dobilo se na samopouzdanju i miru. I to je  u ovome trenutku najvažnije, Tucak je prodefilirao većinu svojih igrača u plivalištu i to je isto dobro.  Opet, neki su bili naročito raspoloženi. Hrvatsku su predvodili Maro Joković s pet i Luka Bukić s četiri gola, dok je Srđan Vuksanović bio trostruki strijelac za Kazahstan.

Protiv nedoraslog suparnika Hrvatska je ozbiljno krenula u dvoboj i pogocima Jokovića, Bukića, Fatovića i Garcije povela sa 4-0. Prvi pogodak Kazahstan je postigao 22 sekunde prije kraja prve četvrtine.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Hrvatski vaterpolski savez 🇭🇷 (@cro_wp)

Jedino ravnopravno razdoblje u utakmici bilo je početkom druge četvrtine kada su Kazahstanci neko vrijeme uspijevali igrati gol za gol. No, to je trajalo samo do rezultata 6-3, a zatim se Hrvatska ponovno odvojila.  Treća i četvrta četvrtina protekle su u potpunoj dominaciji Hrvatske koja je na kraju stigla i do 16 pogodaka prednosti.

U 2. kolu Hrvatska će u utorak od 12.50 sati igrati protiv Australije. Koju vodi Elvis Fatović.

Ne krijemo, od naših vaterpolista mnogo očekujemo, oni brane čast našeg momčadskog sporta i njihova medalja, a kamoli zlatna, bila bi pravi zavoj na ranu koju su nam ostavili košarkaši i rukometaši (nesretno ispali u posljednjoj sekundi kvalifikacija) neodlaskom na Igre.  Vjerujemo u njih.  Samo da forma bude tempirana baš za natjecanje po kup sustavu.  Sretno im!