NBA LIGA: Zubac odigrao fenomenalnu utakmicu, Šarić solidan

Autor: Mario Lacković

Noćas je odigrano nekoliko utakmica NBA lige.

Susreli su se Los Angeles Clippersi našeg Ivice Zupca i Portland Marija Hezonje. U ovome dvoboju pobjedu je odnijela ekipa Clippersa rezultatom 107:101. Clippersi su dobro stajali u Los Angelesu u prvom poluvremenu koje su riješili u svoju korist rezultatom 47:40, ali su Blazersi uspjeli polovinom treće dionice preuzeti prednost. Imali su gosti u nekoliko navrata, tijekom treće i četvrte četvrtine i +8. Međutim, u zadnjoj dionici se budi prva zvijezde Clippersa, Kawhi Leonard, ubacuje 18 poena u osmom periodu igre i vodi svoj tim do nove prednosti i na kraju pobjede. Veliku pomoć je imao i od Loua Williamsa koji je pogodio važnu tricu u samom finišu susreta. Leonard je standardno predvodio Clipperse s 27 poena, a Williams je bio poen iza njega, ubacio ih je 26. Ivica Zubac upisao je double-double učinak dodavši 15 poena i 13 skokova. Hezonja se kod Portlanda baš i nije proslavio, ubacio je dva peona, ali je skupio 5 skokova.

Miami Heat je u gostima nanio poraz Phoenixu za koji igra Dario Šarić. Sjajni Jimmy Butler je već u prvom poluvremenu imao 30 poena na svom kontu, da bi susret završio s 34. Kod Sunsa je najefikasniji bio Aron Baynes s 23 poena. Naš Dario Šarić nastavlja s prosječnim partijama u Arizoni. Za 29 minuta na terenu postigao je 9 poena i uhvatio 4 skoka.