PIXABAY

NAŠI TENISAČI POKLEKNULI: Nitko nije uspio preskočiti prvu prepreku

Autor: Mario Lacković

Naši tenisači nisu se proslavili nastupima u Cincinnatiju. Apsolutno svi osim Borne Čorića ispali su u prvome kolu turnira, što zbog blijede igre, što zbog dobrog dana suparnika. Ali krenimo redom.

Marinu Čiliću ovo je sezona iz pakla. Nikako da uhvati ritam i formu, sa svima se muči i svima poklanja mečeve. Tako je bilo i ovoga puta. Izgubio je od Moldavca Radua Albota sa 4-6, 6-7 (6) nakon sat i 53 minute igre. Osvajač Cincinnatija iz 2016. godine je propustio šest set lopti u drugome setu, i to u trenutcima kada je trebao preokrenuti tok meča na svoju stranu. U tie-breaku je čak imao i vodstvo od 6:4, ali je uspio pasti. Na kraju 20 neforsiranih grešaka Čilića i poraz. Bio je to drugi njihov međusobni dvoboj, u prvom je slavio Čilić.

Ivo Karlović nakon kvalifikacija nije uspio izboriti plasman u drugo kolo. Bolji od njega je bio Nijemac Jan-Lennard Struff rezultatom 7-5, 7-6. On nije dao šansu našem igraču. U prvom setu smo vidjeli jedini break, kod 6:5 za Nijemca Karlović je izgubio svoj servis bez dobivenog poena. U drugom smo gledali tie-break u kojem je Struff slavio sa 7:4. Bila je to treća pobjeda u trećem međusobnom susretu za Nijemca. Dr. Ivo i u 41. godini dokazuje da se može igrati veoma kvalitetan tenis.

Petra Martić također je poražena u prvome kolu od Bjeloruskinje Arine Sabalenke sa 1-6, 4-6 poslije sat i 18 minuta igre. Sabalenka je u prvom setu Petri dala samo jedan gem, a Martić nikako nije mogla uhvatiti ritam. U drugom setu je to bilo puno bolje, ali nedovoljno protiv raspoložene Sabalenke. To je Petri drugo ispadanje u prvom kolu zaredom.

Autor:Mario Lacković