NAŠI PARAOLIMPIJCI NEZAUSTAVLJIVI: Nakon svjetskog zlata imamo i europsku broncu

Autor: Mario Lacković

Hrvatski paraolimpijski sport ima još jednu medalju. Naš paratriatlonac Antonio Franko osvojio  je na Europskom prvenstvu u Valenciji brončanu medalju.

Nakon što je Dino Sinovčić na Svjetskom paraplivačkom prvenstvu na 100 metara leđno, osvojio zlatnu medalju, ovoga puta je Antonio, nakon višestrukog odlaganja zbog loših vremenskih uvjeta u španjolskoj Valenciji osvojio brončano odličje na Europskom prvenstvu. Nakon što su isplivali 750 metara, biciklirali 20 kilometara i otrčali sa sportskom protezom 5 kilometara, novi europski prvak postao je aktualni svjetski prvak Francuz Alexis Huinquanko, tri minute ispred srebrenog Danca Danijela Jensena, koji je pak, za šest sekundi bio brži od našeg brončanog Franka.

“Što sam najavio, to sam i ostvario. Presretan sam s europskom medaljom oko vrata. Do bronce nimalo nije bilo lako doći. Odlučivale su nijanse, jer do samoga kraja bila je neizvjesna borba za medalje. Nakon plivanja zauzimao sam peto mjesto. Odličnim bicikliranjem došao sam na drugo mjesto. U trećoj disciplini trčanja do samog kraja sam se borio za medalju i ostvario svoj san.“

Ovim rezultatom Antonio Franko ušao je u povijest hrvatskog paratriatlona osvajanjem prvog europskog odličja, a paratriatlon se nalazi u programu paraolimpijskih igara u Tokiju sljedeće godine. Na kvalifikacijskoj listi za POI Antonio će se najvjerojatnije popeti na sedmo mjesto svjetske rang-liste na kojoj će samo prvih 11 ostvariti plasman u Tokio. No, kako se za rang-listu boduju tri najbolja natjecanja od lipnja 2019. do lipnja 2020. očekuje se doista neizvjesna borba.

Pratite nas i na instagramu: dnevno_sport

Autor:Mario Lacković