NAMUČIO IH DRUGOLIGAŠ: Barcelona se jedva spasila blamaže

Autor: Ivor Krapac

Barcelona je s puno problema nastavila svoj put u španjolskom Kupu kralja. Momčad Ronalda Koemana je u osmini finala proslavila 2:1 protiv Raya Vallecana, koji igra u drugom rangu španjolskog klupskog nogometa.

Rayo je u utakmici u kojoj su svi golovi pali u drugom poluvremenu zabio prvi. Strijelac za vodstvo bio je Fran Garcia (63′), no Barcelona je ipak pronašla put kada je postalo jako gusto.

U 70. minuti izjednačio je Lionel Messi, a u 80. je gol koji se pokazao odlučujućim donio Frenkie de Jong.

Poslije pobjede u madridskom predgrađu, Barcelona je mogla odahnuti jer se njima nije dogodio šamar kakav je kolo ranije pretrpio Real Madrid. Podsjetimo, Real je u 16-ini finala senzacionalno ispao u utakmici protiv trećeligaša Alcoyana.