NA DINAMO BEZ PUNO VESELJA: Mršavi učinak velikana uoči Maksimira

Četiri dana prije nego će protiv Dinama na Maksimiru započeti svoj put u skupini K Europske lige, Feyenoord nije došao do željenog rezultata u nizozemskom prvenstvu.

Momčad koju vodi 73-godišnji Dick Advocaat je u petom kolu u gradskom derbiju Rotterdama odigrala 1:1 protiv gostujuće Sparte, kojoj je to bio tek drugi ovosezonski bod.

Dinamov protivnik u Europi poveo je protiv Sparte golom Hapsa (44.), a za goste je izjednačio Thy iz penala u 52. minuti.

Feyenoord sad ima 11 bodova i nalazi se na prvom mjestu nakon nepotpunog petog kola, no od ove utakmice su sigurno očekivali više.

Prva nedjeljna utakmica u četvrtom kolu Serie A donijela je jako puno uzbuđenja u Bologni. Gostujući Sassuolo otišao je kući s pobjedom s 4:3, a na tom putu izveo je preokret nakon zaostatka od 3:1.

Za Sassuolo su zabili Berardi, Đuričić i Caputo, a pobjedu im je kod 3:3 donio autogol Tomiyasua u 77. minuti. Strijelci za domaću momčad koju s klupe vodi Siniša Mihajlović bili su Soriano, Svanberg i Orsolini.

Eibar i Osasuna su u prvoj nedjeljnoj utakmici šestog kola španjolske Primere odigrali bez golova. Gostima je nedostajao Ante Budimir, koji pauzira zbog koronavirusa, a u završnici utakmice bili su s čovjekom manje nakon što je u 88. minuti isključen Moncayola.