Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Mihaljević najbolji u kugli, dva naslova za Čeku, nastupio i paraolimpijac Bošnjaković

Autor:

Prvog dana pojedinačnog prvenstva Hrvatske u atletici koje se održava na stadionu Mladosti uz Savu najvredniji rezultat ostvario je Filip Mihaljević koji je pobijedio u bacanju kugle s rezultatom 21.58 metara.

To je za samo 11 centimetara slabije od njegova najboljeg rezultata u 2020. godini kojega je ostvario u ožujku u Splitu.

U subotu se na Mladosti istaknuo i član AK Sveti Ante iz Knina Marko Čeko, ovaj 20-godišnjak je postao prvak Hrvatske na 100 metara s osobnim rekordom od 10.46 sekundi i u skoku u dalj također s osobnim rekordom, ali rekordom prvenstava Hrvatske od 8,04 metara.

Kod atletičarki rekord prvenstava Hrvatske ostvarila je 25-godišnja članica Dinama-Zrinjevac Paola Borović koja je u troskoku pobijedila s rezultatom 13,61 metara.

Na 100 metara u konkurenciji atletičara izvan konkurencije je nastupio i hrvatski paraolimpijac Toni Bošnjaković, kojemu su amputirane obje potkoljenice te je ostvario rezultat od 12.78 sekundi.

Na prvenstvu ne nastupa najbolja hrvatska atletičarka Sandra Perković.

REZULTATI,
ATLETIČARI,
100m:
1. Marko Čeko 10.46
2. Alen Kolar 10.69
3. Zvonimir Ivašković 10.79

400m:
1. Mateo Ružić 47.63
2. Marko Orešković 48.21
3. David Šalamon 48.34

1500m:
1. Daniel Ivančić 3:54.70
2. Bruno Belčić 3:58.14
3. Karlo Ciban 3:58.88

3000m:
1. Dino Bošnjak 8:33.63
2. Zlatko Kožuhar 8:35.99
3. Filip Svalina 8:36.41

110m prepone:
1. Trpimir Široki 14.48
2. Marin Jurjević 14.51
3. Fran Bonifačić 15.01

vis:
1. Filip Mrčić 2,12m
2. Trpimir Široki 2,09
3. Bruno Feiss 1,94

dalj:
1. Marko Čeko 8,04m
2. Filip Pravdica 7,89
3. Dino Pervan 7,36

kugla:
1. Filip Mihaljević 21,58m
2. Dubravko Brdovčak 16,92
3. Sven Todorović 13,51

koplje:
1. Vitalij Favorov 60,11m
2. Mihovil Cota 59,22
3. Antonio Ćurković 56,56

ATLETIČARKE,
100m:
1. Margareta Risek 11.95
2. Anamarija Marić 12.26
3. Luana Bobanović 12.28

400m:
1. Veronika Drljačić 54.66
2. Kristina Dudek 57.01
3. Ida Šimunčić 57.32

1500m:
1. Klara Andrijašević 4:37.35
2. Lorena Bartaković 4:38.19
3. Barbara Vrhovac 4:56.65

5000m:
1. Bojana Bjeljac 17:38.35
2. Katarina Vukančić 19:35.70
3. Sara Superina 19:43.74

100m prepone:
1. Ivana Lončarek 13.17
2. Klara Koščak 14.32
3. Nika Župa 14.36

3000m zapreke:
1. Helena Valentić 11:21.11
2. Tea Faber 11:32.10
3. Ana Tibljaš 11:59.07

motka:
1. Lara Juriša 3,60m
2. Ema Cetušić Jakopović 3,50
3. Petra Kartela 3,50

troskok:
1. Paola Borović 13,61m
2. Marija Ivanković 13,31
3. Katarina Gašparović 12,48

disk:
1. Marija Tolj 54,71m
2. Ana Brkljačić 45,70
3. Tena Desić 39,00

kladivo:
1. Anamari Kožul 64,50m
2. Andrea Doria Terzić 49,35
3. Karla Milinković 43,70

POZNATI SVI PAROVI ČETVRTFINALA: Evo kada se igraju utakmice u Lisabonu

Autor:
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.