MAROKO DO IZNENAĐENJA TURNIRA: Furija odlazi kući, Maroko u četvrtfinale

Autor: Dnevno GIŠ

Predzadnja utakmica osmine finala između Maroka i Španjolske donijela je i prvo iznenađenje turnira, Maroko je prošao u četvrtfinale nakon penala i obrana njihovog vratara Bona.

Utakmica je bila tvrda i bez nekih velikih prilika tijekom 90. minuta, Maroko se organizirano branio, a Španjolska je jalovo napadala, dok podatak da su do 75. minute oba tima zapucala prema vratima pet puta, dovoljno govori kakvu smo utakmicu gledali.

Produžetci nisu donijeli neku veliku promjenu, a velike šanse za Maroko i Španjolsku zbile su se pred sam kraj utakmice, no kao i do tada napadači su bili neuspješni.

Jedanaesterci su otišli potpuno na stranu Maroka, Španjolci su promašili ili im je Bono obranio sva tri pokušaja, i nakon penala Hakima veliko slavlje Maroka moglo je početi.

3:0

Maroko: Bono – Hakimi, Aguerd, Saiss, Mazraoui – Onahi, Amrabat, Amallah – Ziyech, En-Nesyri, Boufal

Španjolska: Simon – Llorente, Rodri, Laporte, Alaba – Gavi, Busquets, Pedri – Torres, Asensio, Olmo

Penali:

Maroko: Sabiri gol, Zyesh gol, Simon brani, Hakimi goooollll Maroko je u četvrtfinalu

Španjolska : Sarabia stativa, Soler Bono brani, Busquets Bono brani

120′ + 3 Velika šansa za Španjolsku u zadnjim sekundama ali ništa od gola ide se na penale

117′ Sad pokušava Španjolska, od svega korner

114′ Opet prilika za Maroko, ali se napadač zbunio tako da ništa od toga

106′ Počeo je drugi produžetak

105′ + 1 Kraj prvog produžetka

104′ Maroko propustio 100% priliku Shedire koji je sam izbio pred Simona, ali šut je bio blago rečeno traljav

100′ Pokušaj Španjolske, ali Maroko je savršen u obrani, korner, ništa

98′ Izlazi Olmo

95′ Akcija Maroka, ali na kraju zaleđe

91′ Počeli su produžetci

90′ + 5 Olmo lukavo puca, ali je Bono na visini zadatka

90′ Slobodni udarac s lijeve strane, ubačaj na drugu stativu, ali Morata visoko preko gola, igra se pet minuta sudačke nadoknade

88′ Williams stvara probleme Maroku po desnoj strani, prošao je i ubacio, ali opet bez završnice

85′ Lijepi pokušaj Maroka kontra s desne strane ubačaj, ali loša završnica

81′ Napokon su Španjolci probili Maroko, Moratta je bio uz korner liniju, ali nešto između udarca i centaršuta ne pronalazi cilj

80′ Ulazimo u zadnjih 10. minuta, sve miriši na produžetke

76′ Do sad smo vidjeli ukupno pet udaraca prema vratima na cijeloj utakmici, najmanje do sad na SP-u

70′ Španjolska je aktivnija u drugom poluvremenu, ali Maroko pokazuje kako je odličan u defanzivi

65′ teška rovovska bitka Španjolske i Maroka

54′ Prekršaj za Španjolsku s lijeve strane izveden je kratko do Olma koji puca ali Bono brani

52′ Nastavlja se igra iz prvog poluvremena, čvrsto i bez prilika

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ + 1 Kraj prvog, mogli bi reći, ne baš atraktivnog prvog poluvremena

43′ Maroko je imao dvije dobre prilike, ali se Španjolska izvukla

40′ Španjolci imaju malo veći posjed lopte, ali utakmica je bez pravih prilika

32′ Udarac Maroka iz daljine, Simon lagano brani

26′ Šansa za Španjolsku, ali trese se vanjski dio mreže

25′ Velika greška Maroka, skoro gol, ali na kraju zaleđe

20′ U prvih 20. minuta Maroko se čini kao konkretnija reprezentacija

16′ Utakmica je i dalje čvrsta, a Španjolci se ne uspijevaju nametnuti

11′ Hakimi preko gola

10′ Izgubljena lopta španjolaca rezultirala je prekršajem na 25 metara od gola Simona

5′ Prvih pet minuta proteklo je u odmjeravanju snaga, bez prilika

1′ Počela je utakmica

____________________________________________________________________________________________

Danas se igraju zadnje dvije utakmice osmine finala na Svjetskom prvenstvu u Katru, a prva utakmica na rasporedu je susjedski ogled Maroka i španjolske od 16 sati, na Education City Stadionu.

O reprezentaciji Maroka znamo jako puno jer su nas pošteno namučili u prvoj utakmici u našoj grupi, a na kraju su pobjedama protiv Belgije i Kanade osvojili grupu i u osmini finala iznenađujuće dobili Španjolsku.

Nakon odlaska Vahida Halilhodžića s klupe Maroka vratile su im se sve zvijezde i ako je suditi po rezultatima Marokanci nisu protivnik kojeg Španjolska smije podcijeniti.

Furija je ovo prvenstvo otvorila s dvije pobjede protiv Costa Rice i Njemačke, da bi u zadnjoj utakmici izgubili od Japana i grupu završili kao drugi, što im je u konačnici donijelo Maroko.

Nakon utakmice protiv naših suparnika u osmini finala mogle su se čuti kritike kako je Španjolska namjerno izgubila protiv Japana, kako bi izbjegli Brazil u četvrtini finala.

Izbornik Španjolske Luis Enrique ima jednu ekipu koja je sazdana od mladih zvijezda kao Olmo, Pedri i Gavi, ali i prekaljenih igrača kao Busquets i Torres.

Teško je prognozirati kako će utakmica na kraju završiti, a ono što je razvidno po rezultatima utakmice u kojima su se križale naše grupe bit će najzanimljivije u osmini finala Svjetskog prvenstva.

Autor:Dnevno GIŠ