Marko Livaja odveo AEK preko Celtica u 4. pretkolo

Autor: Andrija Kačić Karlin

Livaja je pogodio za 2-0 u 50. minuti udarcem glavom s pet metara, a na terenu je proveo svih 90 minuta. Inače, AEK je poveo golom Gala u 6. minuti, a na konačnih 2-1 smanjio je Sinclair u 78. Kako je prva utakmica u Glasgowu završila rezultatom 1-1, AEK je prošao dalje s ukupnih 3-2.

Hrvatski napadač Marko Livaja bio je strijelac pogotka za AEK u 2-1 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Celtica u uzvratnom susretu 3. pretkola nogometne Lige prvaka kojom je grčki sastav izborio plasman u posljednje, 4. pretkolo.

Livaja je pogodio za 2-0 u 50. minuti udarcem glavom s pet metara, a na terenu je proveo svih 90 minuta.

Inače, AEK je poveo golom Gala u 6. minuti, a na konačnih 2-1 smanjio je Sinclair u 78.

Kako je prva utakmica u Glasgowu završila rezultatom 1-1, AEK je prošao dalje s ukupnih 3-2.

U posljednjem, 4. pretkolu AEK će igrati protiv mađarskog Vidija koji je u uzvratnom susretu na svom terenu protiv švedskog Malmoa odigrao 0-0 i tako prošao dalje zbog pogotka u gostima jer je prva utakmica u Švedskoj okončana rezultatom 1-1.

Josip Pivarić odigrao je čitavu utakmicu za Dinamo iz Kijeva koji je na svom terenu nadigrao Slaviju iz Praga sa 2-0 (1-0) što mu je uz 1-1 iz prve utakmice bilo dovoljno za prolazak dalje. Kijevljani će u 4. pretkolu za suparnika imati Ajax iz Amsterdama koji je u uzvratnoj utakmici na svom terenu bio bolji od Standarda iz Liegea sa 3-0 i tako prošao dalje s ukupnih 5-2.

Marin Pongračić je odigrao svih 90 minuta u 1-0 (0-0) gostujućoj pobjedi Salzburga kod Škendije u Skoplju pa je austrijski prvak prošao dalje s ukupnih 4-0.

Filip Ozobić igrao je za azerbajdžanski Qarabag od 77. minuti na gostovanju kod bjeloruskog BATE-a u remiju 1-1. No, kako je BATE slavio sa 1-0 u prvoj utakmici dalje se plasirao bjeloruski prvak koji će u 4. pretkolu igrati protiv PSV-a iz Eindhovena.

Filip Dangubić igrao je od 101. minute za Spartak iz Trnave u 1-2 domaćem porazu od Crvene zvezde nakon produžetka koji je slovački prvak ispao iz daljnjeg natjecanja. Nakon što je prva utakmica u Beogradu okončana rezultatom 1-1, nakon 90 minuta rezultat u Trnavi bio je identičan, no u dodatnih 30 minuta srpski je sastav stigao do pogotka koji mu je osigurao prolazak dalje i utakmice protiv Salzburga u 4. pretkolu.

REZULTATI UZVRATNIH UTAKMICA 3. PRETKOLA (u zagradama su rezultati prvih utakmica, zvjezdicom su označeni klubovi koji su se plasirali u 4. pretkolo):
*Dinamo Kijev (Ukr) – Slavia (Češ) 2-0 (1-1) (Verbič 11, Besedin 74)
*BATE (Bje) – Qarabag (Aze) 1-1 (1-0) (Ivanić 20 / Michel 54)
Spartak Moskva (Rus) – *PAOK (Grč) 0-0 (2-3)
Fenerbahce (Tur) – *Benfica (Por) 1-1 (0-1) (Potuk 45+1 / Gedson Fernandes 26)
*AEK (Grč) – Celtic (Ško) 2-1 (1-1) (Galo 6, Livaja 50 / Sinclair 78)
*DINAMO ZAGREB (HRV) – Astana (Kaz) 1-0 (2-0) (Gavranović 74)
*Vidi (Mađ) – Malmo (Šve) 0-0 (1-1)
Škendija (Mak) – *Salzburg (Aut) 0-1 (0-3) (Minamino 90+2)
*Ajax (Niz) – Standard (Bel) 3-0 (2-2) (Huntelaar 30, de Ligt 34, Neres 46)
Spartak Trnava (Svk) – *Crvena zvezda (Srb) 1-2 – produžetak (1-1) (Bakoš 6 / Ben 7, Radonjić 98)