Ma ova igračina Dinama će vrijediti brutalne milijune: Modri se dižu na krilima ovog junaka

Autor: Andrija Kačić Karlin

Nekad ti za naizgled ležernu, ali veoma bitnu pobjedu, trebaju dosezi baš svih, od vratara do centarfora. Ma jasno, nogomet je momčadski sport, svi moraju dati svoj doprinos. S time da je nečiji veći ili manji…

Za silno bitnu pobjedu Dinama u gostima kod Astane (2-0) možda najviše zasluga ima vratar Danijel Zagorac. O tome sekundu kasnije. Dakle, Dinamo u posljednjem kolu na svom Maksimiru ima sve u svojim rukama, pobjedom osigurava daljnji nastup u Konferencijskoj ligi.

Evo nas natrag na vrataru Zagorcu. Koji je u prvome dijelu zapravo spasio Dinamo. Bilo je to već u 1. minuti, mnogim pristalicama Dinama pozlilo je nakon dosuđenog jedanaesterca. Bili su uvjereni kako su stvari odmah pošle po zlu.

Heroj utakmice

I Zagorac je stupio na scenu. Jest, ranije se bacio, ali je nogom zahvatio udarac Darboea, gola nije bilo. Dinamo je i dalje imao 80-ak minuta da se spasi. Ali, u prvome dijelu mnogo toga nije štimalo u igri Jakirovićeve momčadi. Imala je Astana više šansi, no na odmor se otišlo bez golova. Jest, modra momčad imala je dominaciju, posjed lopte, ali je izgledala bezazleno.

Nastavak je ipak ponudio drugačiju sliku. U igru je umjesto Buljata ušao Sučić i odmah se vidjelo da je organizacija Dinamove igre dobila na vrijednosti. Lopte su fino distribuirane na bočne pozicije, posjed je bio još žešći, a osjetila se i rastrčanost i želja.

S druge strane, Astana je vidjela da je Dinamo podigao linije i branila se. Iako je s pobjedom mogla sve riješiti i osigurati se za prolaz, i bod joj je ostavljao nadu. Dinamu je igrala samo jedna varijanta. I to se osjećalo što je igra u nastavku više odmicala. Vidjelo se, zapravo, kojoj momčadi treba pobjeda. Dinamo se, ono, baš  nametnuo.

Vidović je opet zabio

Dinamov prvi gol došao je baš kao plod enormnog truda Sučića koji je dugo vukao loptu, sjajno tukao, vratar je loptu obranio, a naletio je sa strane Vidović koji je bio precizan. Dinamo je poveo s 1-0 i bio je pred ciljem. No, ono što je bilo zgodno za vidjeti jest činjenica da je Dinamo jurio za još jednim pogotkom kako bi zaključao utakmicu. I redale su se šanse modrih, Mišića, Vidovića, Petkovića, drugi gol je visio u zraku.

Prije nego li je Astana krenula igrati na posvemašnji rizik i taj pogodak, drugi, je stigao, Kao zaista plod solidne igre u nastavku. Prije toga je Jovančić srušio Moharramija u protunapadu i dobio drugi žuti karton.

I brzo je uslijedila egzekucija. Prije je Petković opet promašio sjajnu šansu. Bojali smo se starog nogometnog pravila, kada toliko prilika ne iskoristiš – primiš glupi gol. Srećom, to se nije dogodilo, upornost Dinama u napadu se isplatila.

Dinamo pobijedio Astanu i juriša po proljeće: Drama na početku, a onda se ukazao apsolutni heroj

A gol je postigao, i to kakav, sjajan, Japanac Kaneko. A cijelu utakmicu bio je nevjerojatno aktivan. I zaista je zaslužio biti strijelac. Lopta voli naplatiti trud. Njegov udarac u rašlje bio je silovit i točan.

Kakvo je ovo olakšanje za Dinamovog trenera Sergeja Jakirovića.