MA NIJE TO DEBAKL, A KAMOLI TRAGEDIJA! Dinamo je zaslužio više, kako su im samo suci progledali kroz prste neke dvojbene situacije

Autor: Andrija Kačić Karlin

Dinamo se vraća praznih ruku iz Milana. Nije to ni slučajno debakl, kamoli tragedija. U nelošoj partiji zagrebački modri poraženi su s 3-1, a s obzirom na zbivanja na terenu lako je po Dinamo mogao biti i bolji, povoljan rezultat.

Ne, ne tvrdimo da Milan nije zaslužio pobjedu, ali smo sigurni da je Dinamo zaslužio nešto više. Solidna igra u polju nije potkrijepljena imperativnom usredotočenošću u obrani. I to je tako, gorostasne europske momčadi koriste i najmanje sitnice, a i suci im podosta progledaju kroz prste

Dok Dinamo nije primio zgoditak iz jedanaesterca kojeg je realizirao Giroud, na koncu možemo reći i pomalo dvojbenog, ništa nije ukazivalo na potonuće. Zapravo, kada bi Dinamo izašao prema naprijed bio je i opasniji od Milana. No, te svoje izlaske nije konkretizirao, iako su lopte fijukale oko Milanovih vratnica. I taj jedanaesterac u zadnjoj minuti prvog dijela kao da je odsjekao krila Čaćićevim izabranicima.

Šteta za minute dekoncentracije

Pa su oni opet klekli u prvoj minuti nastavka. Milan je došao do 2-0 udarcem Alexisa Saelemaekersa u 46. minuti. Rijetko se događa da momčad primi gol u zadnjoj minuti prvog i u prvoj minuti drugog poluvremena.

Upravo se to dogodilo Dinamu. Koji se ni tada nije predao, i dalje je igrao svoju igru, te je barem postigao zgoditak kojeg je vrijedilo i vidjeti i doživjeti. Bila je to savrpena minijatura Brune Petkovića i Mislava Oršića, na koncu je ovaj zadnji efektivno zabio.

Pojavila se, dakako, nada, ali igrači Milana su premazani svim mastima i izvukli su se iz neugodne pozicije, u trenucima kada je Dinamo prijeti i gledao prema naprijed domaćin je iskoristio rupe u obrani, gol koji je zapečtio utakmicu dao je Pobega u 77. minuti.

Dinamo se istinski nije osramotio, igrao je hrabro, bez panike, težio je kombinatorici nasuprot lažnoj sigurnosti. No, onaj dio utakmice gdje je bio bolji nije iskoristio. Da jest vidjeli bismo Milan u potpuno drugačijoj poziciji. Taj jedanaesterac bio je baš na granici, mogao je biti suđen, a mogao je biti i odbijen. Isto bi se pričalo kao i sada.

No, Dinamo može biti ohrabren sa svojom igrom u polju, rastrčanošću i borbenošću. I može dalje gledati s optimizmom za sljedeće utakmice u Ligi prvaka. Dobro smo vidjeli da je malo okolnosti nedostajalo da Dinamo prođe kud i kamo bolje na San Siru.

No, tako je to u nogometu, nekad te pomazi splet okolnosti, drugi puta te udari s leđa.