LUDNICA NA POLJUDU! Dinamo gubio do samog kraja, onda preokrenuo, Hajduk se vratio i sve je završilo tučnjavom

Skoro 30 tisuća ljudi na poljudskom stadionu moglo se fino uzrujavati u zadnjih nekoliko minuta.

Možda nije bila sjajna utakmica, ali je bila sjajna završnica. Još u 89. minuti u derbiju 13. kola Dinama i Hajduka bilo je 1-0 za Hajduk, no samo minutu i pol kasnije Dinamo je vodio s 2-1. I kad su svi mislili da će Dinamo s punim plijenom u zagreb Hajduk je iz jedanaesterca spasio bod.

Skoro 30 tisuća ljudi na poljudskom stadionu moglo se fino uzrujavati u zadnjih nekoliko minuta. Hajduk je poveo golom Ercega (38), izjednačio je Benković (89), Dinamo u prednost doveo Henriquez u nadoknadi, a nešto kasnije za 2-2 je zabio iz jedanaesterca Erceg.

Hajduk je bio baš agresivan u prvih dvadesetak utakmice, uzeo je i posjed i dominaciju, no šanse u prvih petnaestak nije stvarao. Onda je počelo sijevati ispred Dinamovih vrata.

Bašić je pogodio vratnicu iz slobodnog udarca, u 18.minuti

U 21, minuti Hamza je bio u sjajnoj situaciji, tukao lijevom nogom s manje od desetak metara i gadno promašio.

Ubacio je dobro Bašić, ali je Lopez promašio loptu glavom.

U 30. minuti Dinamo je prvi puta zaprijetio, oslobodio se na lijevoj strani, izbio sam pred Stipicu, pogodio vanjski dio mreže ispred istrčalog Stipice.

U 38. minuti Hamza je sjajno ubacio za Antu Ercega koji se sjajno snašao i pokraj nepomičnog Livakovića zabio lijep zgoditak. Benković je očito zaboravio Ercega.

Agresija se Hajduku isplatila.

I u nastavku je Hajduk djelovao pokretnije od Dinama, makar se gostujući klub trudio pomaknuti linije prema naprijed. Pa je tako u 53. minuti u šansi bio Hodžić iskosa, Stipica je njegov pokušaj obranio. Nije puno prošlo, a Ademi koji je upao u nastavku opet je pripravio opasnost pred Stipičinim vratima. Dinamo se probudio.

Što se utakmica više bližila kraju to je Dinamo više nasrtao. Olmo je bio spriječen u realizaciji, Stipica je u posljednji trenutak uspio izbiti loptu ispred njega.

I onda na samom kraju, veliki, veliki preokret. Hajduk zacijelo umoran i tako dekoncentriran naglo je pao i primio dva gola praktički u dvije minute.

Najprije je izjednačio Benković, u 89. minuti. Bio je to šok za Hajduk. Samo minutu kasnije evo novog gola u mreži Hajduka. Ademi je krasno prošao Tudora na lijevoj strnai ubacio u sredinu gdje je spremo čekao Hentiquez. Zabio je za 2-1.

Da bi sve bilo još zanimljivije u trećoj minuti nadoknade dosuđen je jedanaesterac za Hajduk, Stojanović je odgurnuo Kožulja, a sudac Pejin je pokazao na najstrožu kaznu. Erceg je tukao s 11 metara i poravnao na 2-2.

Na kraju je zaiskrilo između Sose i Kožulja, obojica su dobili žuti karton, ali nastalo je veliko naguravanje.