Loše izdanje mladih Vatrenih: Imali su dosta sreće na otvaranju prvenstva

Autor: Ivan Lukač

Hrvatska u17 reprezentacija odigrala je 0:0 protiv Austrije u prvom kolu Europskog prvenstva na Cipru u skupini B. Ranije tokom dana Danska je s 2:0 bila bolja od Walesa.

Hrvatska je imala najbolju priliku u prvom poluvremenu. Austrijanci dvaput zaredom nisu uspjeli otkloniti opasnost, što je iskoristio napadač Patrice Čović, ali njegovi pokušaji nisu imali dovoljno snage

Obje momčadi po jednom su tražile kazneni udarac. Jacob Hödl je pao u 30., a Patrik Marić u 41. minuti, no glavni sudac Jan Petrik u obje situacije nije pokazao na bijelu točku te se bez golova otišlo na odmor.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Hrvatske mlade nogometne reprezentacije (@hns.youth)

Austrija bolja u nastavku

Drugi dio započeo je s 10 minute čiste dosade gdje nije bilo ništa na terenu, a onda u 57. minuti vidjeli smo dvije najbolje prilike na utakmici, a obje su bili austrijske.

Ubacili su s desne strane i iz prvog udarca zatresli lijevu, a potom i desnu stativu, pri čemu je loptu dirao golman Rajić. Do kraja utakmice Austrija je dominirala, ali do gola nisu došli.

Hrvatsku još čekaju ogledi s Danskom i Walesom, a u daljnji krug natjecanja idu dvije najbolje ekipe iz svake skupine.

Neugodnost za Novaka Đokovića uoči Roland Garrosa, prozvan je za veliku obmanu

Hrvatska – Austrija 0:0

90- Kraj susreta.

87- Hrvatska i dalje bez pravih prilika, sve više nam se čini da obje ekipe uzeti bod.

81- Ne vidimo puno prilika u nastavku, ali ovo što vidimo isključivo su napadi Austrije.

76- Ponovno period utakmice bez akcije.

70- Naš vratar Rajić je bio ne oprezan i malo je falilo da Austrija povede.

65- Pajasr ima problema s nogom, ali Austrijanci ne žele zaustaviti utakmicu.

58- Velika prilika za Austriju. Dva puta su pogodili nakon kornera, dosta sreće za vatrene.

53- Apsolutno ništa se ne događa u uvodu drugog poluvremena.

46- Počelo je drugo poluvrijeme.

45- Kraj prvog djela.

37- Dosta faulova u zadnjih pet minuta. Kod Austrije je došlo do ozljede, a samim time i zamjene.

31- Hödl je pao u kaznenom prostoru Hrvatske na duela. Tražio je kazneni udarac, no sudac je procijenio da je simulirao i za to mu je dao žuti karton.

26- Posjed je 50:50, gledamo i dalje jak ritam utakmice.

21- Dobra akcija Hrvatske, ali fali zadnji pas kako bi to bilo konkretno.

16- Nešto mirniji period utakmice.

11- Kakva šteta što nitko nije pratio Čovića. Odlično je prošao i ubacio, ali nikoga nije bilo u 16 metara.

7- Austrijanci u dvije situacije nisu uspjeli izbiti loptu, pa je Čović došao sam pred suparnički gol. Međutim, loše je pucao i lopta je prošla pokraj stative

5- Bez prilika, ali dosta jak ritam same utakmice.

1- Utakmica je počela.

Hrvatska: Rajić – Mikić, Zebić, Puljić, Mandić – Pajsar, Vojvodić, Kostelac – Vrzić, Čović – Marić

Austrija: Kurz – Roka, Zabransky, Dalpiaz, Sorg- Spalt, Music, Hödl – Fidjeu-Tazemeta, Adejenughure, Ivanschitz

Dok svi čekamo EURO u Njemačkoj kao zagrijavanje poslužit će nam u17 EURO koji se igra u Cipru, a Hrvatska će u prvom kolu igrati protiv Austrije.

Momčad koju je u veljači Marijan Budimir naslijedio od tadašnjeg izbornika Roberta Jarnija izborila je plasman završivši na drugom mjestu u kvalifikacijama koje su se igrale u ožujku.

Podsjetimo, Jarni je smijenjen nakon što je rekao da će navijati protiv Dinama u dvoboju s Real Betisom. Na njegovu poziciju uskočio je Marijan Budimir. Trener koji je s juniorima Hajduka igrao finale Lige prvaka.

Objavu dijeli Hrvatski nogometni savez (@hns_cff)

Talentirana generacija

Uz Hrvatsku i Austriju, u skupini se nalaze i Danska te Wales. Prve dvije momčadi iz grupe izborit će plasman u četvrtfinale. Televizijski prijenos utakmice pratite na Sportklubu 1, a tekstualni prijenos možete pratiti na našem portalu.

Kadestko prvenstvo ove sezone pripalo je Dinamu koji za 10 bodova bio bolji od Osijeka dok je kup uzeo Hajduk koji je u finalu na penale bio bolji od Lokomotive.

Budimir je kao igrač nastupao za mlađe uzraste hrvatske reprezentacije, a nakon igračke karijere osim juniora Hajduka vodio je Široki Brijeg. Od cijenjenog stručnjaka i talentirane generacije očekuje se mnogo na ovom turniru.

Srbi zabrinuti i ljuti zbog najboljeg na svijetu, njegova reakcija nije im najbolje sjela

Autor:Ivan Lukač