Na fotografiji: slavlje Lokomotiva. Foto: Damir Krajac / CROPIX

LOKOMOTIVA PREOKRETOM DO POBJEDE: Tolić presudio Osijeku u posljednim minutama susreta

Autor: Mario Lacković

Lokomotiva Zagreb na domaćem je terenu porazila Osijek te ga ovom pobjedom preskočila na ljestvici. Golove su zabili Dino Halilović i Marko Tolić, dok je za Osijek poentirao Mirko Marić.

Na fotografiji: Mirko Maric.

Već u 7. minuti poveo je Osijek. Gužvu u šesnaestercu najbolje je iskoristio Mirko Marić koji je poslao loptu u bliži golmanov kut. Osijek je u prvom poluvremenu stalno prijetio i pritiskao Lokomotivu tražeći još jedan pogodak, ali je Lokomotiva izdržala nalete Slavonaca. Tada je iz kornera, koji je izveo Sammir, lopta završila na nozi Halilovića koji izjednačuje rezultat na 1:1.

Na fotografiji: gol Lokomotiva.

Osijek je ulaskom u drugo poluvrijeme ponovno pokazao želju da odnese bodove iz Kranjčevićeve. Najbolju šansu imao je Marin Pilj koji je vukao sa sredine, ali onda nije htio dodati suigraču, nego je pomalo sebično pucao i promašio okvir gola s 15-ak metara. Osijek je imao veći posjed na utakmici i želju. Lokomotivu je spasilo i zaleđe u 76. minuti kada je Antonio Mance bio u zaleđu.

Na fotografiji: utakmica.

A onda šok. Marko Tolić ušao je s klupe u 80. minuti umjesto Budimira pa osam minuta kasnije zabio za veliko slavlje i pobjedu Lokomotive. Veliki je to šok za Osijek koji je opet izgubio utakmicu na kraju.

Autor:Mario Lacković