LIVE: Brazil – Čile 3:0, Robinho pogodio u nastavku

Autor: Marko

Nakon pola sata igre od Brazila nismo vidjeli ništa, a onda su u tri minute zabili dva gola. Prvo je, nakon kornera, glavom pogodio branič Juan, da bit potom kontru završio Luis Fabiano i udvostručio vodstvo Carioca.

U južnoameričkom dvoboju osmine finala Svjetskog nogometnog prvenstva u Južnoj Africi sastaju se reprezentacije Brazila i Čilea.

Peterostruki svjetski prvaci, Brazilci, do eliminacijskog su djela turnira došli kao prvoplasirana momčad skupine G, dok je Čile bio drugi, iza Španjolske, u skupini H.

Navijače Carioca veseli podatak da se u momčad vraća kapetan Kaka, koji je odradio utakmicu suspenzije, te Robinho, kojega je Dunga odmarao protiv Portugala.

S druge strane, Bielsa će opet računati na Carlosa Carmonu i Matiasa Fernandeza, koji su odradili utakmicu suspenzije.

Susret se igra na Ellis Parku u Johannesburgu, a pravdu dijeli Britanac Howard Webb.

Može li ‘Ludi’ Bielsa’ baciti na koljena i Selecao?

Prva velika prilika na utakmici pripala je reprezentacije Brazila u 9. minuti. Nakon izvedenog kornera lopta dolazi do Gilberta Silve, koji s tridesetak metara sjajno puca po vratima Čilea, no još bolje brani vratar Bravo.

U 12. minuti Sanchez je dao sjajnu loptu za Suaza, koji ju prima na prsa, okreće Juana, ali potom puca ravno u Julia Cesara.

Dvadeset minuta utakmice je prošlo. Za sada nema ozbiljnijih prilika.

U 30. minuti žuti katon dobio je Kaka. Webb kaže da se radilo o grubom prekršaju.

GOOOOOOOOL, 34. minuta – Juan dovodi Brazil u vodstvo. Nakon kornera za Selecao, stoper Rome najviši je u skoku i dovodi Brazil u vodstvo.

GOOOOOOOOL, 38. minuta – Čileanci se nisu stigli niti oporaviti od šoka, a Selecao već ima 2:0. Ovoga puta pogodio je Luis Fabiano. Kontru Brazila povukao je Robinho po lijevom boku, dao za Kaku u sredinu, ovaj produžio za Fabiana, a napadač Seville fintom izbacio vratara Brava, te potom poslao loptu u praznu mrežu.

Završeno je prvo poluvrijeme. Brazila nije bilo nigdje, a onda sdu u nekoliko minuta pogodili dva puta u čileanski gol i najvjerojatnije riješili utakmicu.

Nakon uvodnih 15 minuta drugog djela utakmice, Brazilci suse opet probudili.

GOOOOOOOOOL, 60. minuta – Ramires je dugo vukao loptu, Čileanci mu se neobjašnjiv sklanjali s puta, a ovaj na kraju dodao za Robnha koji iz prve gađa u rašlje čileanskog gola.

Sastavi:

Brazil: Cesar; Maicon, Juan, Lucio, Bastos; Ramires, Silva, Elano, Kaka; Robinho, Baptista

Čile: Bravo; Isla, Contreras, Jara, Vidal; Fernandez, Carmona, Millar; Alexis, Suazo, Beausjour