Livaković doživio debakl: Hrvat totalno na streljani, sukobi s policijom i huliganski neredi

Autor: Dnevno.hr/P.V.

Obrana Fenerbahčea neće po najboljem pamtiti ekspediciju u Dansku, u gostima kod Nordsjaellanda, u sklopu 5. kola Konferencijske lige.

Danski sastav je nakon 25 minuta igre imao vodstvo 2:0, a u nastavku susreta hrvatski je vratar Dominik Livaković još tri puta vadio loptu iz mreže.

Sve je započelo golom Lucasa Heyja u 21. minuti, a zatim je četiri minute kasnije Daniel Svensson povećao vodstvo.

Nije bilo dobro

Michy Batshuayi smanjio je prednost Danaca u 44., a zatim je Sebastianu Szymanskom poništen pogodak za 2:2 u 45. minuti. Međutim, u drugom je poluvremenu krenuo potpuni fijasko. Christian Rasmussen bio je strijelac u 66. minuti, a Benjamin Nygren kompletirao je hattrick golovima u 55., 75. i 84. minuti.

Inače, bilo je i sukoba. Tri britanska policajca ozlijeđena su u četvrtak tijekom sukoba s navijačima Legije iz Varšave prije utakmice Europske konferencijske lige između Aston Ville i poljskog kluba u Birminghamu.

Incidenti su izbili prije početka utakmice, na parkiralištu u blizini stadiona Villa Park gdje su bili okupljeni navijači Legije pod nadzorom policije. Na policiju su bačene raketne rakete i razni projektili.

Ma ova igračina Dinama će vrijediti brutalne milijune: Modri se dižu na krilima ovog junaka

Utakmica je počela prema planu, ali je tribina rezervirana za poljske navijače ostala prazna. U priopćenju je policija iz Birminghama objasnila da nije mogla “pustiti navijače gostujućeg kluba na stadion nakon nereda vani”.Dok su se operacije snaga reda nastavile do večeri, prvotno izvješće pokazuje da su tri policajca ozlijeđena.Manje od 1000 mjesta bilo je rezervirano za ovu utakmicu za navijače Legije iz Varšave, čiji navijači imaju reputaciju izazivača remećenja javnog reda i mira.

Autor:Dnevno.hr/P.V.