KRAMARIĆ ZABIO ‘DOPPIETTU’: WBA tone sve niže, Dortmund sve dalje od vrha

Autor: Gordan Šojat

U 17. kolu Bundeslige naš Andrej Kramarić zabio je dva gola u pobjedi  njegovog Hoffenheima od 3:0 na gostovanju kod Herthe. Mrežu domaćina načeo je Sebastian Rudy u 33. minuti, dok je Krama poentirao dva put u drugom poluvremenu prvo u 68 a potom i u 88 minuti susreta.

U ostalim susretima današnjeg kola Bayer iz Leverkusena pobijedio je Dortmund s 2:1 te tako udaljio žute od borbe za naslov. Wolfsburg je pobijedio kao gost Mainz s 2:0, dok je ranije Borussia M’gladbach s 1:0 bila bolja od Werdera.

U susretu 18. kola engleskog nogometnog prvenstva igranom u utorak West Ham United je kao domaćin svladao West Bromwich Albion s 2-1.

West Ham je poveo u posljednjim trenucima prvog poluvremena golom Bowena (45+2), na 1-1 početkom nastavka izjednačio je Matheu Pereira (51), da bi novo vodstvo i tri boda domaćima osigurao Antonio (66).

U LaLigi oba poslijepodnevna susreta završila su remijima i identičnim rezultatom. Tako su Cadiz i Levante te Real Valladolid i Elche odigrali 2:2 u podjeli bodova.