(VIDEO) NAJSMJEŠNIJA NAMJEŠTENA UTAKMICA: Imate pravo, igralo se u Rusiji

Autor: J.V.H.

Utakmica druge košarkaške lige u Rusiji privukla je pozornost medija i tamošnje federacije zbog tragikomične situacije koja se pred očima publike odvijala na terenu.

Utakmica ruske Druge divizije između Arsenala iz Tule i Dinama iz Stavropolja završena je rezultatom 82:65 u korist Arsenala, što je rezultiralo izbacivanjem lidera prvenstva zbog optužbi za ilegalno klađenje.

Naime, u poslednjih sedam minuta postignuta su samo tri poena, i to sasvim slučajno, šutem o tablu jednog gostujućeg košarkaša, dvije minute prije isteka vremena.

Igrači su u završnici namjerno promašili 9 slobodnih bacanja, a 13 lopti su “izgubili”. Od toga, pet puta je istekao napad, dva puta za pet sekundi nije ubačena lopta iz auta, uz dva faula u napadu košarkaša Arsenala.

Izvšrni odbor Ruske federacije suspendirao je nekoliko igrača kaznom neigranja do kraja sezone, a najgore je prošao glavni trener Arsenala, Viktor Uskov, koji neće moći obavljati svoj posao do 31. prosinca 2021.

Autor:J.V.H.