Autor: Totalsport

LA Clippersi suvereno pobjeđuju, u odličnoj su formi, jurišaju na rekord koji su postavili Boston Celticsi u sezoni 2008/09. 'Kelti' su tada vezali 19 uzastopnih pobjeda.

Nastavlja se pobjednička serija košarkaša Los Angeles Clippersa. Do 16. uzastopnog trijumfa stigli su na gostovanju kod Utah Jazza sa 116-114 u utakmici u kojoj su u trećoj četvrtini gubili i sa 19 koševa razlike.

Utah je vodila 74-55 osam minuta i osam sekundi prije kraja treće četvrtine, ali su Clippersi do kraja dionicu dobili 29-14 i vratili se u susret. Ova je utakmica uvelike podsjetila na prvi ogled ovih klubova u Salt Lake Cityju iz 3. prosinca kada su se Clippersi također vratili nakon zaostatka od 14 koševa i slavili sa 105-104.

Chris Paul je predvodio Clipperse sa 29 koševa, od čega je njih 13 zabio u trećoj, a 9 u posljednjoj četvrtini. Blake Griffin dodao je 22 koša i 13 skokova, a DeAndre Jordan 16 koševa i 10 skokova. Al Jefferson bio je sa 22 koša najbolji kod Utaha, dok je Gordon Hayward dodao 17 s klupe. Bivši igrač Clippersa Randy Foye pokušao je sa zvukom sirene tricom donijeti pobjedu domaćinu. U trenutku šuta bilo je kontakta sa Mattom Barnesom, ali se suci nisu oglasili.

Bez suspendiranog Dwyanea Wadea, Miami je poražen na gostovanju kod Detroita 109-99, te je tako njihova pobjednička serija zaustavljena na brojci šest. Iako je kod aktualnih prvaka LeBron James zabio 35 koševa, a Chris Bosh 28 koševa uz 9 skokova, Miami je dotukla klupa Detroita koja je ubacila čak 64 koša. Miami je sjajno otvorio utakmicu i zabio prvih deset koševa, a nakon prve četvrtine imao +15. Međutim, drugu su dionicu izgubili sa čak 41-20 i tako dozvolili preokret. Will Bynum vodio je Pistonse sa 25 koševa i 10 asistencija, Charlie Villanueva dodao je 18, a Austin Daye 11 koševa.

Brooklyn Netsi su na domaćem parketu savladali Charlotte Bobcatse 97-81 u prvoj utakmici koju je s klupe vodio privremeni trener P.J. Carlesimo. Dan nakon smjene Averyja Johnsona Netsi su igrali kao s početka sezone, iako valja reći da su im protivnici bili slabi Bobcatsi koji su izgubili i 17. utakmicu zaredom. Brook Lopez bio je prvo ime susreta sa 26 koševa i 11 skokova, Deron Williams zabio je 19, od čega 17 u prvom poluvremenu, a Joe Johnson 16 koševa. Hakim Warrick ubacio je najviše kod poražene momčadi, 13 koševa.

Sjajnu individualnu predstavu imao je Danilo Gallinari u uvjerljivoj pobjedi svog Denvera na gostovanju kod Dallasa 106-85. Ubacio je 39 koševa, što mu je rekord karijere, uključujući sedam trica. Andre Igoudala dodao je 20 koševa, a Kenneth Farried 11 uz 19 skokova. Jedinio vodstvo na susretu Mavericksi su imali rezultatom 2-0, a ovo im je bio peti uzastopni i osmi poraz u posljednjih devet susreta. U svom domaćem debiju u aktualnoj sezoni Dirk Nowitzki ubacio je tek pet koševa, a O.J. Mayo predvodio je momčad sa 15 koševa i pet ukradenih lopti.

Bio je ovo već sedmi poraz Mavericksa sa 20 ili više koševa ove sezone. Cijele prošle sezone imali su samo četiri tako uvjerljiva poraza.

LA Lakersi i San Antonio Spursi upisali su domaće trijumfe. Spursi su u teksaškom derbiju savladali Hoston Rocketse 122-116, a Lakersi Portland Trail Blazerse 104-87. Kobe Bryant ubacio je 27 koševa, što mu je bila prva u posljednjih 11 utakmica ispod 30 koševa. Dwight Howard dodao je 21 koš uz 14 skokova, a Pau Gasol 15 koševa uz 9 skokova, 5 asistencija i 3 blokade za 15. pobjedu Lakersa u 30. utakmici.

U pobjedi Spursa do izražaja je došla njihova velika trojka, pa su tako Tim Duncan, Tony Parker i Manu Ginobili kombinirano ubacili 84 koša. Parker je zabio 31 koš uz 10 asistencija, Duncan je dodao 30 koševa i 5 skokova, dok je Ginobili susret završio s 23 koša na kontu. Bila je ovo prva utakmica da su Spursi imali dva igrača u istom susretu koji su zabili 30 ili više koševa nakon 2. veljače 2009. Tada su Duncan i Ginobili obojica ubacili po 32.

Na kraju kažimo i da su Sacramento Kingsi na domaćem parketu savladali New York Knickse 106-105 tricom Jamesa Johnsona sa posljednjim zvukom sirene. U prvom su poluvremenu Kingsi vodili do čak 27 koševa razlike, da bi se u drugom dijelu Knicksi vratili usprkos činjenici da su drugu uzastopnu utakmicu igrali bez najboljeg strijelca Carmela Anthonyja. Johnsonu je pogođena trica bila prva ove sezone nakon 11 prethodno promašenih. Najefikasniji kod Kingsa bio je Marcus Thornton sa 18 koševa, Johnson je zabio 17 dok je kod Knicksa najbolji strijelac bio J.R. Smith sa 28 koševa.

NBA liga, petak:

Indiana – Phoenix 97-91 (Hill 22k, George 15k / Telfair 19k)

Washington – Orlando 105-97 (Crawford 27k, Nene 23k, 11s / Afflalo 26k)

Brooklyn – Charlotte 97-81 (Lopez 26k, 11s, Williams 19k / Warrick 13k)

Detroit – Miami 109-99 (Bynum 25k, 10a, Villanueva 18k / James 35k, Bosh 28k, 9s)

Cleveland – Atlanta 94-102 (Irving 28k / Teague 27k, 8a, Horford 14k, 11s)

New Orleans – Toronto 97-104, produžetak (Davis 25k, 9s / DeRozan 30k, Lowry 17k)

San Antonio – Houston 122-116 (Parker 31k, 10a, Duncan 30k / Harden 33k, 7a, Parsons 24k)

Dallas – Denver 85-106 (Mayo 15k / Gallinari 39k, 8s, Iguodala 20k, 8s)

Utah – LA Clippers 114-116 (Foye 28k / Paul 29k, 6a, Griffin 22k, 13s)

Sacramento – New York 106-105 (Thornton 18k, Johnson 17k / Smith 28k, Chandler 21k, 18s)

Golden State – Philadelphia 96-89 (Lee 25k, 12s, Landry 15k, 11s / Holiday 21k, 10a)

LA Lakers – Portland 104-87 (Bryant 27k, Howard 21k, 14s, 3 bl / Aldridge 26k)

Autor:Totalsport