Autor: hina

Los Angeles Clippers su izgubili naslov prvaka Pacifičke divizije kada su u zadnjoj utakmici regularnog dijela sezone izgubili od Atlanta Hawksa 109-102 iako je Blake Griffin zabio čak 36 koševa, a Chris Paul 34.

Trica Joea Johnsona postignuta 37 sekundi prije kraja zapečatila je pobjedu Hawksa 109-102 nad Clippersima i približila ih na jednu pobjedu ili jedan poraz Bostona od prednosti domaćeg terena u doigravanju protiv Celticsa. Johnson je utakmicu završio sa 28 postignutih pogodaka.

Griffin je zabio 16 koševa u prvoj četvrtini, ali je klupa Atlante bila jako dobro raspoložena u drugoj četvrtini pa su Hawksi vodili na poluvremenu 52-50.

Hawksi su također u trećoj četvrtini došli do izjednačenja na 70-70 zahvaljujući seriji od 15-2 u zadnjih tri minute tog dijela utakmice.

Atlanta je vodila 103-96 37.8 sekundi prije kraja i Clippersi joj se nisu približili na više od šest koševa.

Hawksi su nadigrali Clipperse 33-22 u trećoj četvrtini,

Klupa Hawksa odigrala je važnu ulogu u drugoj četvrtini u zadnje tri minute treće četvrtine. Pričuve Atlante su nadoknadile razliku od 28-23 u vodstvo od 52-50 na poluvremenu. Marvin Williams je zabio svih svojih 11 koševa uz tri skoka i jednu aisstenciju i jednu ukradenu loptu u tom razdoblju igre, Willie Green je dodao sedam koševa, Jannero Pargo dva uz dva skoka i dvije asistencije.

Nakon toga je Atlanta nadigrala L.A. 15-2 u zadnjih tri minute treće četvrtine i od 70-70 došla do vodstva 85-82.

Iako je zaradio dva šava iznad lijevog oka ništa nije zaustavilo Ala Jeffersona da se vrati u igru i pomogne svom Utah Jazzu da osigura doigravanje.

Kada je trebalo najviše, Jefferson se iskazao i zabio osam koševa na kraju zadnje četvrtine da zapečati pobjedu Utaha od 100-88 nad Phoenix Sunsima i osigura Jazzu doigravanje u Zapadnoj konferenciji.

Jefferson je morao izaći u osam minuta prije kraja treće četvrtine zbog ozljede oka, a u utakmicu se vratio u zadnjoj četvrtini. Završio je s učinkom od 128 koševa i 16 skokova.

Jazz se sada može popeti na semo mjesto u Zapadnoj konferenciji ako pobijede Portland u četvrtak na domaćem terenu i ako Denver izgubi svoje zadnje dvije utakmice.

Steve Nash, kojem je ovo bila zadnja utakmica za Sunse, zabio je 14 koševa i 11 asistencija.

Jared Dudley i Michael Redd su zabili 15 koševa svaki za Phoenix.