
Najbolji Hrvat pod tuđom zastavom: Reprezentacija mu se nada, a ‘pojavio’ se kod susjeda
Bivši centar Zagrerba bio je uvjerljivo najbolji igrač "Kraljevskog kluba", no nije imao kvalitetnu pratnju suigrača i Barcelone je lako stigla do pobjede.
Hrvatski košarka Ante Tomić pružio je još jednu sjajnu predstavu u redovima Real Madrida, no ovoga puta to nije bilo dovoljno za pobjedu protiv Barcelone. Tomić je u trećem susretu četvrtfinala Eurolige upisao 23 koša i tri skoka, no Barca je slavila 84:73 i u seriji na tri pobjede vodi 2:1.
Tomić je bio uvjerljivo najbolji igrač “Kraljevskog kluba”, no nije imao kvalitetnu pratnju suigrača i Barcelone je lako stigla do pobjede. Katalonce su predvodili Juan Carlos Navarro sa 24, te Jaka Lakovič i Pete Mickeal sa po 13 koševa. Četvrta utakmica na rasporedu je u Madridu u četvrtak, prvog travnja.
Odličnu partiju pružio je i Nikola Vujčić, no to nije pomoglo Olympiacosu. Grčki sastav je u Poljskoj izgubio od Asseco Prokoma 78:81 i nakon tri odigrane utakmice sastav iz Pireja vodi 2:1. Vujčić je za odigrao 20 minuta ubilježivši 13 koševa, te po jedan skok i asistenciju.
Poraz je upisao i moskovski CSKA na gostovanju u Španjolskoj kod Caja Laborala 53:66. Kod domaćina hrvatski reprezentativac Stanko Barać odigrao je 10 minuta, te je upisao 4 skoka i 1 asistenciju, dok je Zoran Planinić u dresu CSKA u 17:30 minuta ostvario 2 koša, skok i dodavanje.
REZULTATI:
Caja Laboral – CSKA Moskva 66:53 (CSKA vodi 2:1)
Asseco Prokom – Olympiakos 81:78 (Olympiakos vodi 2:1)
Partizan – Maccabi Tel Aviv 81:73 (Partizan vodi 2:1)
Real Madrid – Barcelona 73:84 (Barcelona vodi 2:1)
Najbolji Hrvat pod tuđom zastavom: Reprezentacija mu se nada, a ‘pojavio’ se kod susjeda
Za njega je Tito govorio da je veći i od Jugoslavije, a onda mu je tragedija sve oduzela
Atraktivna predsjednica otkrila da ju je muž varao s 20 djevojaka, osveta je bila hladna i brza
Neočekivano gostovanje u Beogradu: Hrvatski klub na Božić igra protiv Crvene zvezde