TO JE VEĆ PREDNOST: Cibona dobila i drugi dvoboj doigravanja

KOŠARKA

U drugom susretu finala doigravanja košarkaškog prvenstva Hrvatske Cibona je u KC Dražen Petrović pobijedila Cedevitu sa 90-82 i u seriji na četiri pobjede povela sa 2-0.

Cibona je ponovo odigrala odlično, dok je Cedevita bila nešto bolja nego u prvom susretu, ali niti ovoga puta to nije bilo dovoljno.

Cibona je i u drugu utakmicu bolje ušla, međutim za razliku od prvog susreta, Cedevita je držala priključak. U prvoj četvrtini Cibona je imala najviše šest razlike (22-16), dok je u drugoj dionici stigla i do +9 (45-36).

Momčad Slavena Rimca je do konca poluvremena smanjila zaostatak na četiri koša minusa (45-41), a u trećoj četvrtini i stigla do vodstva 52-50. Međutim, Cibona je serijom šuteva izvana vratila prednost i u zadnjoj minuti treće četvrtine ponovo je imala +9 (69-60).

U posljednjoj dionici ‘vukovi’ su stigli i do najvećih +11 (75-64). Cedevita se četiri i pol minute prije kraja približila na -6 (72-78), a minutu kasnije i na -5 (74-79). No, više od toga nije išlo. U posljednju minutu ušlo se s rezultatom 87-80, a kada je Marko Ljubičić 25 sekundi prije kraja realizirao dva bacanja za 90-82 pitanje pobjednika je razriješeno.

Cibonu su do pobjede vukli Marko Ljubičić sa 18 koševa i šest asistencija, Damir Markota sa 17 koševa i pet skokova, te Fran Pilepić sa 17 koševa, dok su kod Cedevite najefikasniji bili Justin Cobbs sa 24 koša, te Rashad Cook sa 18 koševa.

Treća utakmica na rasporedu je 28. svibnja u dvorani II Doma sportova.